Strona główna / Aktualności / 500 plus na każde dziecko. Ruszyły wypłaty

500 plus na każde dziecko. Ruszyły wypłaty

Do 25 lipca Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Witkowie dokonał pierwszych wypłat rządowego świadczenia 500 plus na każde dziecko, niezależnie od dochodu rodziców.

Od 1 lipca wpłynęło w naszej gminie drogą elektroniczną 830 wniosków o świadczenie 500 plus. Jak dotąd złożono 450 wniosków o wyprawkę szkolną 300 plus. Wypłaty dokonywane są sukcesywnie wg. otrzymanych środków do 25 lipca każdego miesiąca. Co ciekawe o kolejności wypłat nie decyduje pierwszeństwo zgłoszenia, tylko kolejność alfabetyczna.

Na tę chwilę są przyjmowane wnioski tylko drogą elektroniczną. My mamy przeznaczone na to dwie pule pieniędzy. Chcemy wydać do 25 lipca pieniądze, które wpływają nam z urzędu wojewódzkiego. System jest tak skonstruowany, że zlicza nam dane nie od momentu, kiedy złożono podanie, tylko alfabetycznie – mówił kierownik MGOPS w Witkowie, Wojciech Mól.

O tym, czy dana rodzina otrzyma wsparcie już w lipcu zadecyduje więc to, jaka kwota wpłynie na konto MGOPS z urzędu wojewódzkiego. Jeśli będzie ona niewystarczająca, zadecyduje kolejność alfabetyczna. Jeśli pieniądze nie wpłyną na konto danej rodziny w lipcu, to oczywiście za miesiąc nastąpi wypłata z wyrównaniem za poprzedni miesiąc. Aby uzyskać prawo do 500 plus na nowych zasadach, rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia, musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r. Jeśli zrobi to później, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku bez wyrównania za minione miesiące. Od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek również drogą tradycyjną.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.