Strona główna / Aktualności / Posadzili dęby wolności

Posadzili dęby wolności

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły inicjatorem obchodów 30 rocznicy wolnych wyborów z 4 czerwca 1989r w naszej gminie.

W miniony wtorek Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły zainaugurowało projekt „Wolność – kocham, rozumiem, szanuję” prowadzony we współpracy z Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Projekt zakłada szereg inicjatyw takich jak happeningi, tworzenie filmów i inscenizacji a jego finał będzie można obejrzeć pod koniec września. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce w szkołach na terenie miasta poprzez symboliczne posadzenie dębów wolności. Każdy z dębów otrzymał imię na cześć ówczesnych inicjatorów zmian ustrojowych: „Lech”,”Tadeusz” i „Jacek”. Do wtorkowych obchodów czynnie włączyły się rady rodziców, nauczyciele, dyrekcje szkół oraz lokalni przedsiębiorcy i osoby prywatne.

 

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Jeden komentarz

  1. PAN SAMOCHODZIK

    Nauczyciele a jacy niedouczeni. $ czerwca odbyły się częściowo wolne wybory strona komunistyczna miała 65% mandatów do sejmu natomiast tylko 35% mandatów mieli bezpartyjni.Taką umowę zawarli w Magdalence komuniści i tzw. strona solidarnościowa pod wodzą Lecha Wałęsy ps. BOLEK i tzw, żydokomuny ( nazwa używana przez L Wałęsę ) w osobach Geremka, Kuronia, Michnika, którzy byli członkami PZPR i tajnymi współpracownikami SB.Ich układ z komunistami przy Okrągłym Stole do którego poszli jako przedstawiciele narodu a odeszli jako wspólnicy komunistów- wysłanników Moskwy, zdrajców i morderców takich jak Kiszczak czy Jaruzelski , ich układ pozbawił nas wolności na długie, długie lata i pozwolił na uwłaszczenie się i bezkarność czerwonych elit którym stolicą była Moskwa.
    A 27 października 1991 były pierwsze w Polsce po II wojnie światowej całkowicie wolne wybory parlamentarne. Wybory te zakończyły się zwycięstwem Unii Demokratycznej. Polska stała się jednym z OSTATNICH państw tzw. bloku wschodniego, w którym przeprowadzono wolne wybory.Szkoda że tak zacne grono nauczycielskie nie uczy i nie pamięta o uczczeniu takich ludzi solidarności którzy nigdy nie splamili się współpracą z wrogim systemem czy donoszeniem na kolegów za pieniądze (Lech Wałęsa) ludzi takich jak Anna Walentynowicz, Andrzeja Gwiazdę, Krzysztofa Wyszkowskiego, Antoniego Sokołowskiego, Joannę Dudę-Gwiazdę bardzo ważną rolę odegrali też Andrzej Kołodziej, Maryla Płońska, Alina Pieńkowska i 10 milionów anonimowych dziś i zapomnianych związkowców.Drodzy nauczyciele aby nauczać trzeba się samemu uczyć ,wtedy zadanie podwyżki waszych i tak wysokich pensji miała by uzasadnienie.Plucie na władzę i kraj pod szyldami KOD Pana Tomasza i przyjaciół z ZNP wystawia wam świadectwo z oceną najniższą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.