Strona główna / Aktualności / Będzie paraliż? Prezes wyjaśnia

Będzie paraliż? Prezes wyjaśnia

Trwają prace budowlane na terenie byłej Mleczarni, gdzie do końca roku ma powstać nowoczesny pasaż handlowy. Pojawiły się obawy o możliwe utrudnienia komunikacyjne.

Pasaż firmy MW Support ze Strzałkowa będzie składał się z dwóch budynków o charakterze usługowym. Mniejszy będzie posiadał 2 lokale o powierzchni 113 m² i 97 m², a większy 5 lokali o powierzchni 203 m², 196 m², 127m² , 118 m², 198 m². Oprócz sklepów obiekt wyposażony zostania również w blisko 30 pełnowymiarowych miejsc parkingowych. Atutem powstającego obiektu jest jego lokalizacja w postaci samego centrum Witkowa. W samorządzie pojawiły się głosy, że dla witkowian oraz pozostałych uczestników ruchu umiejscowienie pasażu może stanowić niemały problem. Wszystko przez znajdującą się tam ścieżką rowerową, która przebiega przez drogę jednokierunkową.

Tamta droga jest bardzo wąska. Przy wyjeżdżaniu i wyjeżdżaniu samochodów będzie to komplikowało ruch. Nie wyobrażam sobie jadących tamtędy rowerzystów – podkreślał radny Paweł Roszyk.

Możliwe utrudnienia przed rozpoczęciem prac budowlanych przewidział również nowy właściciel byłej Mleczarni.

– Miałem podobne obawy z tym związane. Naszą wątpliwości rozwiał jednak likwidator, który poinformował nas, że tamtędy przejeżdżały samochody zaopatrujące Mleczarnię. Jego zdanie podziela także projektant, który na podstawie programu komputerowego pokazał, że samochód ciężarowy spokojnie wjedzie i stamtąd wyjedzie. Tego miejsca będzie zdecydowanie więcej niż za czasów Mleczarni. W związku z tym nie ma technicznych przeszkód, aby realizować komunikację. Poza tym będą to lokale przeznaczone dla lokalnych i mniejszych najemców, a nie dla dużych sklepów spożywczych – rozwiewa wątpliwości Łukasz Łukowski prezes MW Support.

Być może to cie zainteresuje:

Wypadek przed lasem. Są poszkodowani [Zdjęcia]

Kręta droga w okolicach Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie zaskoczyła kolejnego kierowcę. Tym razem dziś po …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.