Strona główna / Aktualności / Bedzie sensacyjny powrót do samorządu?

Bedzie sensacyjny powrót do samorządu?

Najpóźniej za 3 miesiące poznamy nowego radnego, który zajmie miejsce Marka Wiatrowskiego. Choć nieznana jest jeszcze data nowych wyborów, w kuluarach już mówi się o możliwych kandydatach.

Wybór Marka Wiatrowskiego na nowego zastępcę burmistrza oznaczał dla niego rezygnację z mandatu radnego Rady Miejskiej. Dla okręgu numer 3 (Małachowo Kępe, Małachowo Wierzbiczany, Małachowo Złych Miejsc, Małachowo Szemborowice oraz Witkówko) wiąże się to z wyborami, podczas których mieszkańcy wskażą nowego przedstawiciela. Jeśli w środowisku dokona się zapowiadana mobilizacja sił, to walka o piętnaste miejsce w Radzie może okazać się niezwykle emocjonująca. Świadczą o tym przede wszystkim zakulisowe rozmowy oraz przewidywania społeczeństwa.

Więcej niż pewny wydaje się fakt, że swojego kandydata wystawi komitet „Samorządna Gmina Witkowo”, który ma w Radzie większość, a na jego czele stoi burmistrz Marian Gadziński. Ze struktur „Samorządnej” wywozi się również jego nowy zastępca.

– Przyjęcie funkcji zastępcy pozbawiło mnie mandatu, którego musiałem się oficjalnie zrzec. Była to dla mnie naprawdę trudna decyzja – ponieważ ilość głosów jaką uzyskałem w ostatnich wyborach dawała mi bardzo silny mandat, a rola reprezentowania moich współmieszkańców zawsze była dla mnie zaszczytem. Czas na przedwyborcze rozmowy przyjdzie po ogłoszeniu wyborów przez Komisarza Wyborczego – podkreślał na łamach „Kuriera” Wiatrowski.

Według prawa Komisarz Wyborczy w Koninie w ciągu 3 miesięcy ma obowiązek zarządzić przeprowadzenie wyborów uzupełniających. Na liście do głosowania z ramienia „Samorządnej Gminy Witkowo” możemy zobaczyć kandydaturę Beaty Tomaszewskiej. Według naszych informacji, opcja z sołtys Małachowa Szemborowice jest brana pod uwagę.

Biernie zakulisowym działaniom nie przyglądają się pozostali chętni. Wystawienia swojego kandydata nie wyklucza również komitety wyborczy Pawła Roszyka, który po powyborczym rozpadzie opozycji szuka świeżej krwi. Kolejnym możliwym scenariuszem jest ten najbardziej sensacyjny. W małachowskich społecznościach głośno mówi  się o ewentualnym powrocie byłego radnego i tymczasowego burmistrza (po śmierci śp. Krzysztofa Szkudlarka) – Łukasza Grabowskiego – obecnego zastępcy dyrektora Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu.

Na ile przedwyborcze spekulacje okażą się prawdziwe, dowiemy się po oficjalnym ogłoszeniu daty wyborów. Do tematu wrócimy.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.