Strona główna / Aktualności / Będzie strajk w witkowskiej oświacie

Będzie strajk w witkowskiej oświacie

Będzie strajk! Taką odpowiedź dało referendum przeprowadzone w poszczególnych placówkach oświatowych z terenu gminy Witkowo. Powodem otwartego sporu i ogólnopolskiej dyskusji są podwyżki, których domagają się nauczyciele. Mowa o dodatkowym tysiącu złotych do wynagrodzenia zasadniczego z wyrównaniem od 1 stycznia tego roku.

Referendum strajkowe zakończyło się w gminie Witkowo na początku minionego tygodnia. O tym czy wziąć udział w proteście głosowano anonimowo w: SP 1, SP 2, Przedszkolu Miejskim „Bajka”, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mielżynie oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie. Aby referendum było ważne, musiało wziąć w nim udział co najmniej 50 % wszystkich pracowników (nie tylko nauczycieli). Za strajkiem opowiedziały się wszystkie powyższe placówki.

– Działanie to nie jest skierowane przeciwko lokalnym władzom i miejscowemu środowisku oświatowemu. Nasze żądania są sprecyzowane i jasno określone. Decyzję o strajku poprzedził etap rokowań, mediacje oraz referendum – informuje Anna Jędrzejczak – prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w gminie Witkowo.

Strajki rozpocznie się 8 kwietnia. Dla nauczycieli oznacza to brak wynagrodzeń za ten czas, a dzieci i młodzieży brak zajęć w dotychczasowym kształcie. Na przełomie marca i kwietnia w każdej z witkowskich placówek, które wezmą udział w strajku, sporządzone zostaną listy nauczycieli przystępujących do protestu. Wówczas zapadną decyzję w jaki sposób funkcjonowanie tych placówek zostanie zaburzone.

Więcej w najbliższy piątek w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.