Strona główna / Aktualności / Były dyrektor: straciliśmy autorytet

Były dyrektor: straciliśmy autorytet

Choć od strajku nauczycieli minął miesiąc, skutki nadal odczuwają jego uczestnicy. O konsekwencjach protestu mówił były dyrektor Szkoły Podstawowej numer 2 w Witkowie. Odważny wniosek dociera również z Rady Miejskiej.

W ogólnopolskim strajku wzięło udział 100 nauczycieli z 5 placówek oświatowych działających na terenie gminy Witkowo. Reprezentowani przez witkowski odział Związku Nauczycielstwa Polskiego przekonywali, że nie walczą tylko o podwyżki, lecz o prestiż zawodu, który przez lata stracił na znaczeniu. Zawieszony do września protest zdaniem nawet samego środowiska oświatowego spowodował reakcję odwrotną. W oczach części rodziców, a nawet dzieci, nauczyciele stracili bardzo wiele.

– Ostatnio dużo mówi się o zawodzie nauczyciela. Wydarzenia związane ze strajkiem spowodowały, że straciliśmy autorytet. Na pewno jakąś jego część – nie miał wątpliwości Tomasz Deskowski podczas majowej komisji oświaty.

Środowisko witkowskich nauczycieli wciąż czeka na decyzję burmistrza Witkowa dotycząca pokrycia przez samorząd poniesionych strat finansowych.

Więcej w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.