Strona główna / Aktualności / Chwile grozy witkowskiej straży

Chwile grozy witkowskiej straży

Druhowie przyzwyczajeni do niesienia pomocy w niebezpiecznych sytuacjach, w niedzielę (2 czerwca) znaleźli się w sytuacji, która mogła zagrozić ich zdrowiu, a nawet życiu. Wszystko to w drodze na akcję ratunkową.

Przed południem witkowska OSP została zadysponowana do Fałkowa w gminie Łubowo, gdzie doszło do pożaru w zakładzie produkującym farby i lakiery poligraficzne. Sytuacja była na tyle poważna, że ogień pojawił się w magazynie oddalonym o 15 metrów od budynku, w którym znajdowała się nitroceluloza, czyli bardzo silny materiał wybuchowy. Druhowie z Witkowa wyruszyli na akcję ciężkim sprzętem w postaci najstarszego samochodu, którym obecnie dysponują. Podczas jazdy w Jelczu z 1992 roku doszło do uszkodzenia koła oraz nadkola.

– Na szczęście udało się bezpiecznie zatrzymać pojazd poza drogą. Przerwaliśmy jazdę alarmową i wymieniliśmy koło na zapasowe – informuje OSP Witkowo.

Ostatecznie Jelcz z powodu niesprawności został zawrócony do Witkowa, a pozostałym jednostkom straży zaangażowanym w akcję w Fałkowie udało się wygrać z żywiołem.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.