Strona główna / Aktualności / Co z fajerwerkami? Burmistrz zabrał głos

Co z fajerwerkami? Burmistrz zabrał głos

W ostatnich dniach wśród witkowian gruchnęła informacja o zakazie używania fajerwerków oraz petard podczas imprez sylwestrowych na terenie gminy Witkowo. Według doniesień, decyzję o zakazie miał podjąć burmistrz Marian Gadziński. Okazuje się, że władze odniosły się do zapytania o ewentualne ograniczenie pokazów, ale ich nie zakazały.

– Wiele miast w Polsce, które organizują sylwestrowe zabawy w centrach, z uwagi na bezpieczeństwo zwierząt zrezygnowały z pokazów pirotechnicznych z użyciem fajerwerków. Plotka o wydanym przeze mnie zakazie wzięła się najprawdopodobniej z faktu, iż Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt z Gniezna zwróciło się do mnie z zapytaniem czy zamierzamy zorganizować wspomniany pokaz z okazji sylwestra i wejścia w nowy rok. W odpowiedzi poinformowałem, że nigdy tego nie robiliśmy i nadal nie będziemy. Nie odpowiadamy jednak za osoby prywatne, które zdecydują się odpalić petardy i fajerwerki. Odchodzimy również od światełka do nieba z użyciem fajerwerków podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2019 roku będzie to pokaz laserowy – informuje burmistrz Marian Gadziński.

Przypomnijmy, że z tego rodzaju powitania nowego roku zrezygnowało wiele polskich miast – w tym Kraków, Zakopane, Sosnowiec, Słupsk czy Poznań.

Być może to cie zainteresuje:

Liturgiczne wprowadzenie proboszcza – fotorelacja (Witkowo, 23.06.2019)

Jeden komentarz

  1. Zakazać strzelać w Sylwestra to walka z wiatrakami, a w pobliskim kurorcie jak to władze gminy określają można strzelać o każdej porze roku, i każdej porze dnia i nocy. Nie wspomnę o jeżdżeniu motorami crossowym i i quadami po alejkach spacerowych, ciągach gastronomiczno handlowych nie omijając mola. I to wszystko w sercu Parku Krajobrazowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.