Strona główna / Aktualności / Co z parkiem na osiedlu? Jest decyzja
dav

Co z parkiem na osiedlu? Jest decyzja

Wygląda na to, że opracowano ostateczny kształt przebudowy terenu na witkowskim osiedlu. Nie wykluczone, że inwestycja będzie realizowana przez 2 lata.

W tegorocznym budżecie władze Witkowa zaplanowały 150 tysięcy złotych na modernizacje opuszczonego placu zabaw przy ulicy Mickiewicza (za internatem wojskowym). Miejsce to zyska nowe życie, a dzieci i ich rodzice będą mogły korzystać z wielu elementów zabawowych. Pierwotnie lokalny samorząd starał się o dofinansowanie na ten cel, ale ostatecznie zadanie zostanie wykonane z gminnych środków. Ostatnie starania o zewnętrzną pomoc finansową spaliły na panewce – jak twierdził burmistrz Marian Gadziński – wszystko przez Stowarzyszenie Światowid w Małachowie Szemborowicach.

-Światowid nie uzupełnił dokumentacji, o którą prosił urząd marszałkowski. Przez to temat został zawieszony w próżni. Niezależnie od finału tej sprawy, przy konstruowaniu budżetu na przyszły rok, zrealizujemy to zadanie z własnych środków. Światowid jest opieszały i nie stosuje się do wytycznych. Nie mamy na to dalej wpływu – informował w minionym roku burmistrz.

Prace modernizacyjne zaplanowano na ten rok. Obejmą one całość terenu, a nie jak wcześniej planowano – tylko część. W porozumieniu zainteresowanymi wspólnotami zrezygnowano bowiem z jeszcze większej ilości miejsc parkingowych, które miały tam powstać. Samorząd nie wyklucza również otrzymania dofinansowania z programu „Obszar Strategicznej Aktywności”.

– Jeśli uda się otrzymać dodatkowe pieniądze na ten cel, które dołożymy do naszej puli, to inwestycja będzie okazalsza, a jej kontynuacja będzie odbywać się także w przyszłym roku – kończy włodarz.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.