Strona główna / Aktualności / Co z pieniędzmi witkowskich nauczycieli?

Co z pieniędzmi witkowskich nauczycieli?

Ważą się losy wynagrodzeń nauczycieli biorących udział w kwietniowym strajku. Wszystko w rękach władz Witkowa oraz dyrektorów.

Dwa miesiące temu przedstawiciele ZNP Witkowo złożyli pismo do burmistrza, w którym wnioskowali o wypłatę pieniędzy – rekompensaty za dni strajku.

– Dołączyliśmy też opinię prawną, z której wynika, że pewne kroki są możliwe, a czy zostaną podjęte, zobaczymy. Na to jest jeszcze czas. W mediach były też programy wyjaśniające te kwestie. Z wypowiedzi autorytetów w dziedzinie prawa również wynikało, że jest to możliwe – mówiła w wywiadzie dla „Kuriera” Anna Jędrzejczak – prezes witkowskiego ZNP.

Na zupełnie innej opinii opierają się z kolei lokalne władze. Zdaniem burmistrza z pisma Regionalnej Izby Obrachunkowej, która kontroluje samorządy wynika, że nie ma możliwości, aby Gmina zapłaciła za niewykonaną pracę nauczycieli. Ponadto pieniądze niewykorzystane przez dyrektorów na wypłaty, powinny wrócić do budżetu samorządu. W kuluarach mówi się jednak, że jeśli włodarze strajkujących placówek znajdą lukę prawną, dzięki której będą mogli zatrzymać finanse na płace, to UGiM nie upomni się o wspomniane pieniądze. Wówczas dyrektorzy pokryją straty nauczycieli za okres strajku.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Jeden komentarz

  1. Do roboty darmozjady…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.