Strona główna / Aktualności / Duże zainteresowanie ofertą ZSP Witkowo

Duże zainteresowanie ofertą ZSP Witkowo

Pierwszy raz po reformie oświaty szeregi szkół średnich zasilą tzw. podwójne roczniki – z podstawówek oraz zlikwidowanych gimnazjów. Dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie to szansa na pozyskanie większej ilości uczniów.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi najpóźniej 24 lipca. W przypadku ZSP Witkowo nabór dotyczył liceum o profilu pielęgniarsko opiekuńczym, liceum mundurowego i czterech typów technikum – ekonomicznego, logistycznego, informatycznego i żywienia oraz usług gastronomicznych, a także szkoły branżowej (dawna zasadnicza szkoła zawodowa).

– Mam nadzieję, że uda nam się utworzyć  wszystkie typy techników oraz liceum mundurowe. Najlepiej sytuacja wygląda w szkołach branżowych i technikach. Świadczy to o wzroście zainteresowania szkolnictwem zawodowym i zdobywaniem konkretnego fachu – informuje dyrektor Anna Malendowicz-Koteras.

Ofertą witkowskiej szkoły zainteresowało się blisko 150 uczniów, którzy zalogowali się w systemie elektronicznym wykorzystywanym do naboru. Losy wielu z nich wyjaśnią się już 9 lipca. Wówczas wspomniany system dokona selekcji wśród kandydatów do wszystkich szkół średnich na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Tego samego dnia odbędzie się również spotkanie z władzami starostwa powiatowego w Gnieźnie będącego organem prowadzącym dla ZSP Witkowo.

– Wówczas dowiemy się na przykład tego, ilu uczniów będzie mogło do nas dołączyć z drugiego wyboru, ponieważ nie dostało się do szkoły, którą wybrali jako pierwszą – dodaje dyrektor witkowskiej placówki.

Warty podkreślenia jest fakt, iż ZSP Witkowo jest jedyną szkołą średnią w powiecie gnieźnieńskim działającą poza Gnieznem. Pozostałe mieszczą się w pierwszej stolicy Polski. Co więcej, w dobie problemów lokalowych w postaci ciasnych szkół, sytuacja placówki z gminy Witkowo jawi się bardzo optymistycznie.

– Dysponujemy okazałym budynkiem, dlatego nie mamy tego typu problemów. Do tego oferujemy wykwalifikowaną kadrę 22 nauczycieli. Niewykluczone, że do tego grona dołączy kilku nowych. Odpowiedź na to pytanie poznamy po utworzeniu nowych klas – podkreśla Anna Malendowicz-Koteras.

W ostatni dniach ZSP jako jedna z dwóch szkół z powiatu gnieźnieńskiego zakwalifikowała się do kolejnego projektu Erasmus. Na 100 możliwych punktów witkowska szkoła otrzymała 97. Dzięki temu uczniowie wyjadą na praktyki zawodowe do Grecji. Początek nowego roku szkolnego już 2 września.

 

Być może to cie zainteresuje:

Uroczystość patriotyczna w Mielżynie: „Rozstrzelani Powstańcy – Ochotnicy 1939 r.”- fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.