Strona główna / Aktualności / Eksperyment w damskim wydaniu

Eksperyment w damskim wydaniu

Na witkowskiej mapie futbolu pojawiła się nowa drużyna. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że składa się ona wyłącznie z dziewcząt. To pierwszy taki zespół w historii miejscowej piłki nożnej.

Damska odmiana drużyny Orlik Witkowo ma swój początek w kwietniu tego roku. Wówczas na miejscowym orliku zaczęło pojawiać się coraz więcej dziewcząt, które rekreacyjnie kopały piłkę. Dostrzegł to uznany lokalny trener Jan Szturomski, który postanowił założyć drużynę w ramach zbliżającej się wrześniowej XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Treningi trwały do lipca dwa razy w tygodniu – w poniedziałki (16:00) i środy (15:00). Zespół liczący blisko 10 dziewcząt w wieku 2008 i młodsze wznowi zajęcia wraz z początkiem sierpnia. Treningi będą bezpośrednim przygotowaniem do turnieju.

– Grę dziewcząt cechuje ogromne zaangażowanie. Braki taktyczne i techniczne nadrabiają niebywałą wolą walki. To tej pory dziewczyny z gminy Witkowo występowały wyłącznie w drużynach złożonych z chłopców. Teraz mają okazję sprawdzić się na tle swoich rówieśniczek – podkreśla trener Jan Szturomski.

Więcej w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Liturgiczne wprowadzenie proboszcza – fotorelacja (Witkowo, 23.06.2019)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.