Strona główna / Aktualności / Kapelan odchodzi z parafii

Kapelan odchodzi z parafii

Niespełna dwa lata trwała posługa kapłańska ks. majora Macieja Śliwy w naszym mieście. Ksiądz pełnił funkcję proboszcza parafii wojskowej pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gnieźnie oraz kapelana garnizonu Powidz.

Ks. mjr Maciej Śliwa z racji swojej funkcji sprawował w witkowskim kościele niedzielną mszę świętą o godzinie 17:00. Znali go przede wszystkim parafianie z osiedla, którzy dwukrotnie mieli okazję gościć kapłana na kolędzie. Urodzony w Puławach ksiądz w przeszłości pełnił posługę, jako sekretarz Biskupa Polowego, wicekanclerz kurii Ordynariatu Polowego oraz kapelan Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Duchową opiekę sprawował nad garnizonami w Żaganiu, Lublinie i Warszawie. Tym razem dekretem Biskupa Polowego Wojska Polskiego gen. bryg. Józefa Guzdka ks. Maciej został skierowany do pracy duszpasterskiej w Rzeszowie.

Więcej w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Liturgiczne wprowadzenie proboszcza – fotorelacja (Witkowo, 23.06.2019)

3 komentarze

  1. W Gnieźnie ile już lat nie ma wojska a parafia wojskowa została. Z jakiego powodu tak się dzieje ? A wojskowi mieszkający w Witkowie to ludzie lepszej kategorii że z cywilami nie chcą razem się modlić ?

    • Dla mnie jest to „masło maślane”: jednostka wojskowa w Powidzu, parafia wojskowa w Gnieźnie a msze odprawiane w Witkowie. Dlaczego kapelan odprawia mszę w Witkowie a nie w kościele w Powidzu ? A najbardziej mnie bawi kolęda kapelana na „osiedlu wojskowym” w Witkowie – większość mieszkańców to cywile, którzy odkupili mieszkania od wojskowych.

  2. Wedlemnie to wszyscy niech wyjada bedzie spokoj jak ktos wierzy to ksiedza nie potrzebuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.