Strona główna / Aktualności / Kiedy remont drogi? Radny apeluje

Kiedy remont drogi? Radny apeluje

Droga z Gniezna do Wólki to jedna z najbardziej obciążonych i wykorzystywanych dróg wojewódzkich w okolicy. To generuje coraz większe zniszczenia, a co za tym idzie potrzebę modernizacji.

Trasa wojewódzka Gniezno-Witkowo-Wólka to łącznie 31,4 km, które pokonamy w nieco ponad 30 minut. Mogłoby być szybciej, a przede wszystkim bezpieczniej, gdyby nie jej stan, który pozostawia wiele do życzenia.

– Destrukcja tej drogi nastąpiła nie tylko w gminie Witkowo, ale także w kierunku Wólki. Oprócz kolein są tam wgłębienia oraz dziury. Zapełnianie ubytków bieżącymi pracami nie spełnia roli. Po kilku miesiącach sytuacja powraca do stanu pierwotnego. Uważam, że należałoby rozważyć całościowy remont – podkreśla radny powiatowy Andrzej Kwapich.

Okazuje się, że w planach na najbliższe 3 lata nie ma remontu tej drogi.  Prace będą ograniczać się tylko do wykonania pojedynczych nakładek.

– Zdajemy sobie sprawę, że jest wielka potrzeba modernizacji wspomnianej drogi. Wiemy również, że swoim stanem zaczyna odbiegać od standardów innych dróg wojewódzkich. Do tego natężenie ruchu jest tam duże – informuje kierownik dróg wojewódzkich.

Być może to cie zainteresuje:

Uroczystość patriotyczna w Mielżynie: „Rozstrzelani Powstańcy – Ochotnicy 1939 r.”- fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.