Strona główna / Aktualności / Kolejki coraz krótsze. Stawiają na rozwój

Kolejki coraz krótsze. Stawiają na rozwój

Z roku na rok rośnie liczba samochodów kupowanych przez Polaków. Niesłabnące statystyki dotyczą zarówno aut salonowych, jak i importowanych z zagranicy. Sprawdziliśmy jak uniknąć kolejek oraz niepotrzebnego stresu przed oczekiwaną jazdą wymarzonym pojazdem.

Najczęstszym i koniecznym kierunkiem wybieranym przez mieszkańców gminy Witkowo po zakupie samochodu jest Wydział Komunikacji i Transportu w Gnieźnie. Niemal jak każdy urząd zwykle kojarzony z długimi kolejkami i wielogodzinnym oczekiwaniem, ten w gnieźnieńskim wydaniu przeczy znanym stereotypom.

– W dzisiejszych czasach trudno określić dni, w których mamy do czynienia ze szczególnym zainteresowaniem naszych klientów. W przeszłości, kiedy sprzedawano samochody na giełdach, było to zauważalne w poniedziałki i czwartki. Aktualnie kierowcy zwykle korzystają z usług komisów, salonów oraz osób prywatnych – informuje Małgorzata Pietrzak-Sikorska, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu w Gnieźnie.

Dziennie około 20 pracowników Wydziału obsługuje blisko 400 interesantów. Klienci załatwiają najczęściej trzy rodzaje spraw – rejestrację pojazdów, zgłoszenia ich zbycia oraz wydawanie poszczególnych uprawnień.

– Kiedyś było zupełnie inaczej. W wielu przypadkach trzeba było wziąć tego dnia urlop, aby spróbować załatwić daną sprawę. Spróbować, ponieważ nie było pewności czy wystarczy czasu na dopełnienie wszystkich formalności. Diametralnie różnił się także wygląd naszego wydziału, który pamiętał jeszcze głęboki PRL. Wyeliminowaliśmy frustrację i niezadowolenie klientów. Nasi urzędnicy stosują partnerskie podejście do klienta. Nie stosujemy już określenia petent, co kiedyś było normą. To nowa twarz i oblicze urzędu. Zlikwidowaliśmy istniejące w przeszłości bariery, mając do czynienia z coraz bardziej świadomym interesantem, który wie, co chce załatwić. Bardzo sobie to cenimy – podkreśla nasza rozmówczyni.

Aby usprawnić działalność, a co za tym idzie skrócić czas oczekiwania, władze Wydziału stawiają na kolejne usprawnienia i innowacje. Plasuje to gnieźnieńską jednostkę w gronie najlepszych w regionie.

– Na rejestrację możemy umówić się na dany dzień i godzinę, dzwoniąc uprzednio do naszego Wydziału. Czas rejestracji można zarezerwować także za pośrednictwem strony internetowej starostwa powiatowego w Gnieźnie. Ponadto umożliwiliśmy naszym klientom nie tylko płatność w kasie, ale również za pośrednictwem terminala, w który wyposażone jest każde nasze stanowisko. Nadal możliwe jest też uregulowanie wymaganej kwoty przez przelew bankowy – dodaje dyrektor.

Sporą grupę klientów stanowią świeżo upieczeni kierowcy. W przypadku zdania egzaminu na prawo jazdy konieczne jest uiszczenie opłaty w wysokości 100 50 zł i dostarczenie dowodu wpłaty. Można to uczynić drogę elektroniczną, a nawet za pośrednictwem wyznaczonej osoby – bez żadnego pełnomocnictwa. Wówczas dokonywane jest zamówienia wspomnianego dokumentu. Dużym powodzeniem cieszy się również darmowe powiadamianie o możliwości odbioru dowodu stałego czy właśnie prawa jazdy, które odbywa się za pośrednictwem SMS-a. Bez wychodzenia z domu swój „profil kandydata na kierowcę” (PKK) mogą utworzyć również kandydaci na kierowcę. Wystarczy założyć bezpłatne konto na stronie www.esp.pwpw.pl. Niezbędnym do zakończenia procedury elektronicznego założenia PKK jest posiadanie profilu zaufanego, który można potwierdzić w Wydziale Komunikacji i Transportu w Gnieźnie. Innymi gnieźnieńskimi placówkami oferującymi taką usługę są: Urząd Skarbowy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wydział Komunikacji i Transportu działa w godzinach: poniedziałek 7:30 -17:00, wtorek, czwartek i piątek 7:30 – 15:00 oraz środa 7:30 – 14:30. Masz pytania? Przyjdź osobiście, zadzwoń pod numer 61 424 07 09 lub napisz na adres rejestracja@powiat-gniezno.pl.

Być może to cie zainteresuje:

Liturgiczne wprowadzenie proboszcza – fotorelacja (Witkowo, 23.06.2019)

Jeden komentarz

  1. I tak to powinno wyglądać tez w Słupcy……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.