Strona główna / Aktualności / Koniec problemów. Wróciły autobusy

Koniec problemów. Wróciły autobusy

Mieszkańcy Witkowa oraz innych miejscowości z terenu powiatu gnieźnieńskiego mogą odetchnąć z ulgą. Od września funkcjonują nowe połączenia autobusowe, które po upadku PKS Gniezno obsługują prywatni przewoźnicy.

Ponowne pojawienie się autobusów na drogach powiatu gnieźnieńskiego to efekt starań starostwa, władz poszczególnych gmin oraz właścicieli prywatnych firm przewozowych. Ich rozmowy zakończyły się utworzeniem nowej mapy komunikacyjnej, która załatała dziurę powstałą po upadku PKS Gniezno.

– Starostwo Powiatowe zezwolenia na nowe linie komunikacyjne traktuje w sposób priorytetowy, wydając dokument w możliwie najkrótszym czasie. Należy przy tym pamiętać, że zapewnienie publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy należy do jej zadań własnych. W niektórych gminach przewozy o charakterze użyteczności publicznej zostały połączone z dowozem dzieci do szkół, co należy uznać za właściwy kierunek – podkreślają władze powiatu gnieźnieńskiego w specjalnym komunikacie.

Z nowego rozkładu jazdy można korzystać od początku bieżącego miesiąca. Na terenie gminy Witkowo funkcjonuje m.in. linia C i J. Ponadto witkowska gmina znalazła się w gronie 13 samorządów z Wielkopolski, które podpisały umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Zawarte porozumienie dotyczy trasy Wiekowo-Małachowo-Złych Miejsc oraz Mielżyn-Witkowo i z powrotem. Oficjalne złożenie podpisów odbyło 31 sierpnia z udziałem burmistrza Mariana Gadzińskiego oraz wojewody Zbigniewa Hoffmanna.

– Operatorem na trasie Wiekowo-Małachowo-Złych Miejsc będzie spółka Euromatpol z Budzisławia Kościelnego. Transport odbywał się będzie 4 razy dziennie od poniedziałku do piątku i jest częścią trasy Anastazewo-Gniezno. Przewoźnikiem na trasie Mielżyn – Witkowo jest firma Autobusowe Usługi Przewozowe „JAH” Janusz Mroziński z Mielżyna. Rozkład jazy przewiduje kursy 2 razy dziennie również w dni robocze – informuje witkowski magistrat.

Być może to cie zainteresuje:

Witkowianin wystąpi u Arnolda Schwarzeneggera

Gdy trener kadry narodowej śledzi zawody kulturystyczne, których stawką jest akces do reprezentacji Polski, każdy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.