Strona główna / Aktualności / Kontrowersje w stowarzyszeniu. Zawiadomili prokuraturę

Kontrowersje w stowarzyszeniu. Zawiadomili prokuraturę

Do słupeckiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienie przestępstwa przez prezes stowarzyszenia „Światowid” z siedzibą w Małachowie Szemborowicach. Śledczych zawiadomili władze 5 gmin – w tym Witkowo.

Autorami czerwcowego zawiadomienia są włodarze gmin: Witkowo, Czerniejewo, Trzemeszno, Niechanowo i Orchowo. Pismo skierowane do prokuratury dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na nieprowadzaniu ksiąg rachunkowych (przynajmniej od stycznia 2016 do października 2017) stowarzyszenia „Światowid” przez prezesa Katarzynę Jórgę. Co ciekawe, kontrowersyjna sprawa ujrzała światło dzienne pod koniec minionego roku. Wówczas gminy członkowskie usilnie próbowały dowiedzieć się jak wygląda sytuacja finansowa stowarzyszenia, które co roku wspierają składkami w wysokości kilku tysięcy złotych. Zainteresowanie samorządów działalnością „Światowidu” było spowodowane brakiem sprawozdań finansowych za 2 ostatnie lata (2016 i 2017).

– Po pierwsze chcieliśmy dowiedzieć się, dlaczego tych ksiąg nie ma. Po drugie na jakim etapie jest ich prowadzenie. Tutaj pojawiły się niejasności. Prezes poinformowała gminy, że kwestiami finansowymi zajmuje się wynajęte do tego biuro. Kiedy zwróciliśmy się do wspomnianego biura, usłyszeliśmy że jego pracownicy chętnie zajęliby się prowadzeniem finansów stowarzyszenia, gdyby jego władze dostarczali im materiały źródłowe, czyli między innymi faktury i rachunki – informuje zastępca burmistrza Łukasz Scheffs.

Więcej w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Liturgiczne wprowadzenie proboszcza – fotorelacja (Witkowo, 23.06.2019)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.