Strona główna / Aktualności / Krytycznie o noworocznym „orędziu”

Krytycznie o noworocznym „orędziu”

Sporo ostrych słów pod adresem postawy księdza proboszcza Stanisława Goca skierowała autorka nadesłanej do nas wiadomości. – Pytam tylko dlaczego ksiądz Goc nie pamięta o żadnych dobrych rzeczach, które są wśród nas parafian – czytamy w e-mailu.

Wiadomość witkowianki dotarła na naszą redakcyjną skrzynkę elektroniczną 3 stycznia. Mowa w niej przede wszystkim o tradycyjnym podsumowaniu 12 minionych miesięcy, które od wielu lat jest częścią ostatniej mszy w danym roku. Tym razem, z racji iż sylwester przypadał w niedzielę, odbyła się ona wyjątkowo o 10:30. Zwykle były to msze wieczorne.

– Jako zasłużona chórzystka byłam w sylwestra na mszy w kościele w Witkowie o godz. 10:30. Prowadził proboszcz. Już na wstępie zaznaczył, że mimo końca roku zło coraz bardziej się szerzy w parafii i nabiera mocy. Na końcu mszy był przewidziany czas na sprawozdanie parafialne. Proboszcz Goc zaznaczył, że było ok.73 pogrzebów, 40 chrztów, 30 ślubów. Na temat ślubów Goc wyraził się w bulwersujący sposób ponieważ powiedział, że tak naprawdę to nie są to prawdziwe śluby tylko legalizacja istniejących związków. Czasem w przypadku takich tematów mówił z przekąsem, że to są „owsiakowe związki”czyli róbta co chceta. Przy okazji sylwestra dodał, że rozpusta się szerzy i rodzice powinni się zastanowić jak wychowują swoje dzieci – dowiadujemy się z nadesłanej wiadomości (dane autorki do wiadomości redakcji).

W dalszej części czytamy, że zdaniem autorki ksiądz proboszcz nie pamięta o żadnych dobrych rzeczach, które są wśród parafian. Chórzystka podejmuje również temat budżetu parafii, który skrywany jest w tajemnicy.

– Nie będę wspominać, że w sprawozdaniu ani słowem ksiądz nie wspomniał o dochodach parafii, o tym ile jest zbierane na ogrzewanie, na remonty i ile pieniędzy jest przeznaczane na poszczególne cele. Zbierane jest przez cały rok, a remont jest podzielany na małe etapy i trwa już kilka lat. Środek kościoła jest w trakcie remontu, czego nie widać, a elewacja zewnętrzna już się sypie i tynk leci – podkreśla.

To kolejny głos sprzeciwu wobec działalności najważniejszego witkowskiego duchownego. Jest ich wiele, ale nie każdy wypowiedziany z odwagą i na oficjalnym forum.

Być może to cie zainteresuje:

Śmierć podczas remontu mieszkania

Blok na witkowskim osiedlu stał się miejscem tragedii 45-letniego mężczyzny. Dramatycznego odkrycia dokonano w jednym …

11 komentarzy

 1. Czy ktoś zna proboszcza który składa za miniony rok dokładne sprawozdanie finansowe ? Czy taki istnieje jeżeli tak to gdzie ?

  • Proboszcz z Niechanowa robi szczegolowe rozliczenie. Takiego księdza szukać ze świeca.

  • Do Kasprzyk
   Dlaczego /a właściwie za co/ obecny proboszcz Niechanowa opuścił poprzednią parafię ? Czy w Niechanowie odbywają się spotkania Rady Parafialnej i czy istnieje Rada Ekonomiczna ?

 2. Dlaczego nie pyta proboszcz tylko gazete? Bo pewnie by zlekcewazyl zaslozona chorzystke tak jak reszte wiernych

 3. Jeżeli takich nie ma to znaczy , że wszyscy chachulą!

 4. co do wychowania to ks proboszcz ma całkowicie racją widzę to niestety z przykrością na własnych dzieciach zwłaszcza na wnukach .I pytanie do tej pani ile dała na ten remont bo najczęściej o pieniądze się martwią ci co nie daje ani złotówki Bo ja daję a jak daję to już nie interesuje mnie co z tym ksiądz zrobi on będzie rozliczony przez Boga a ludzie niech im dadzą spokój to będą lepiej pracować . to tak samo jak opozycja czepia się rządu.

 5. A ” zasłużona” chórzystka nie miała odwagi powiedzieć proboszczowi w oczy tylko szuka pomocy w gazecie ??? Faktycznie mocno przysłużona dla kościoła !!! A chórzystka „zasłużona” nuty zna??? Dobrze śpiewa ???? A może tylko śpiewająco donosi na proboszcza do gazety ??? Masz problem – idz do źródła !!! Takie czasy – jedni donoszą do Brukseli a miejscowi do gazety.

 6. Kasprzyk- masz rację,takiego księdza to szukać ze świecą.Proszę o kolejne przykłady jeżeli istnieją

 7. Ksiądz Andrzej Ziółkowski to wspaniały ksiądz z powołania,większość ludzi z gminy Witkowo śluby,chrzciny robią w innych pobliskich parafiach bo nasz ksiądz ma problemy z udzieleniem

 8. Bbb znam takiego co kradł prezerwatywy w markecie we Wrześni… Hi hi hi

  • A ja znam takiego co przechadza się spacerkiem ze swoim dzieckiem wiejskimi drogami swojej parafii. I drugiego, który w jeden wieczór przegrywa niedzielną tacę. Ale o nich nikt nie pisze choć wszyscy w witkowskim dekanacie ich znają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.