Strona główna / Aktualności / Kto zgarnie 100 tysięcy złotych?

Kto zgarnie 100 tysięcy złotych?

Ruszyła 3. edycja budżetu obywatelskiego skierowanego do mieszkańców gminy i miasta Witkowo. Nowością jest fakt, że w tegorocznej odsłonie mogą wziąć udział również osoby niepełnoletnie.

Podobnie jak w poprzednich dwóch latach, lokalne władze przeznaczyły na budżet obywatelski 100 tysięcy złotych. O główną nagrodę, która przyczyni się do realizacji zwycięskiego projektu powalczą osoby fizyczne, organizacje społeczne, stowarzyszenia oraz grupy osób. Każdy projekt musi zdobyć poparcie 10 mieszkańców, zawierać opis zadania, przybliżony kosztorys i lokalizację. Nabór projektów potrwa w witkowskim magistracie do 30 sierpnia. Następnie powołany zespół programowy dokona weryfikacji zgłoszonych pomysłów, która potrwa do 13 września. Maksymalnie po 7 dniach opinia publiczna dowie się, które z wniosków przeszły do kolejnego etapu. Najważniejsza część, a zatem głosowanie rozpocznie się 23 września i potrwa do 8 października. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 15 października. Warto wspomnieć, że nowością jest fakt, iż zarówno w zgłaszaniu projektów, jak i głosowaniu mogą brać udział również osoby niepełnoletnie. Ich udział zostanie zaliczony po uprzednim podpisaniu formularzu zgłoszeniowego lub karty do głosowania przez rodziców lub opiekunów prawnych.

W poprzednich dwóch odsłonach budżetu wygrali autorzy „Family Park” oraz stref rekreacyjnych „Wioski na sportowo” w Jaworowie, Mąkownicy, Mielżynie i Ruchocinie.

Być może to cie zainteresuje:

Śmierć podczas remontu mieszkania

Blok na witkowskim osiedlu stał się miejscem tragedii 45-letniego mężczyzny. Dramatycznego odkrycia dokonano w jednym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.