Strona główna / Aktualności / Lokalne wojsko w ważnej deklaracji

Lokalne wojsko w ważnej deklaracji

Jak wynika z deklaracji o współpracy wojskowej podpisanej we wrześniu przez prezydentów Polski i USA, amerykańscy generałowie będą mieć na stałe siedzibę w Poznaniu, a lotnisko w Powidzu będzie dla US Air Force jedną z ważniejszych baz w Europie.

Powidz został zapisany w deklaracji jako siedziba dla lotniczej brygady bojowej, batalionu bojowego wsparcia logistycznego oraz obiektu sił specjalnych. W Poznaniu z kolei będzie siedziba „Wysuniętego Dowództwa Dywizyjnego oraz grupy wsparcia na teatrze Sił Lądowych Stanów Zjednoczonych”.

Polska i Stany Zjednoczone kontynuują wzmacnianie swoich strategicznych i obronnych relacji, które poprawiają wzajemne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Dziś rotacyjnie w Polsce przebywa około 4500 amerykańskich żołnierzy. Wkrótce ma do nich dołączyć 1000 kolejnych. Podczas spotkania prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy w Nowym Jorku nasz region został wyznaczony właśnie jako lokalizacja dla zwiększonej obecności amerykańskich wojsk w Polsce.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.