Strona główna / Aktualności / Mistrzowski debiut karateków. Wrócili z workiem medali

Mistrzowski debiut karateków. Wrócili z workiem medali

Wielogodzinne treningi, wyjazdy na turnieje, ciężka praca, pot, a nawet łzy w wykonaniu Akademii Karate Besuto Witkowo zaowocowały ogromnym sukcesem. Marzenia ziściły się Łęczycy, gdzie witkowianie walczyli w Mistrzostwach Polski.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski UWK był w historii Besuto debiutem w imprezie tak wysokiej rangi. 13 kwietnia do walki o medale stanęło 200 zawodników z 17 krajów z całego kraju. Witkowianie wrócili z Łęczycy z 12 medalami. Niebywały sukces to zasługa 7 wojowników: Mai Nowickiej (srebro w kumite indywidualnym 8 lat i młodsi, srebro w kumite drużynowym oraz srebro w kumite rotation 10 lat i młodsi dziewczęta), Elizy Kupaj (srebro w kumite drużynowym, srebro w kumite drużynowym rotation 10 lat i młodsi dziewczęta), Agaty Wędkowskiej (brąz w kumite drużynowym 11-14 lat dziewczęta), Rafała Kupaj (srebro w kumite drużynowym 11-14 lat chłopców, Jakuba Mizery (srebro w kumite drużynowym rotation. 15-17 lat chłopcy), prezes klubu Emilii Kupaj (brąz w kata indywidualnym oraz brąz w kumite indywidualnym weteranów +35 lat) oraz trenera Mateusza Mizery (srebro w kumite indywidualnym oraz złoto w kumite drużynowym rotation seniorów +18 lat).

Świeżo upieczeni medaliści nie zwalniają tempa i już 12 maja udadzą się do Szczecina, gdzie wystartują w zawodach Polish Open.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.