Strona główna / Aktualności / Nagrodzono witkowskich muzyków

Nagrodzono witkowskich muzyków

Statuetka „Rycerza Wita”, czyli honorowe wyróżnienie nadawane w gminie Witkowo trafiła do kolejnych osób. Tym razem bezsprzecznie i zasłużenie otrzymali ją znakomici muzycy, Michał Bocheński i Katarzyna Wieczorek.

Okazją do wręczenia wyróżnienia przez burmistrza Mariana Gadzińskiego było 15-lecie zespołu śpiewaczego „My Młodzi”, którego jednym z założycieli był Michał Bocheński, a dyrygentką Katarzyna Wieczorek.

Michał Bocheński przez 35 lat pracy zawodowej prowadził zespoły muzyczne w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mielżynie. Zespoły były laureatami wielu konkursów promując Gminę Witkowo, min. w: Wielkopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej TRAMP w Kłodawie, Spotkaniach z Krainą Łagodności „Jesienna Zaduma” w Chodzieży, Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej we Wrocławiu, Wojewódzkim Konkursie Małych Form Muzycznych w Gnieźnie, Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Strażackiej w Ciechocinku, Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej ŚREMSONG w Śremie, Festiwalu Piosenki Religijnej ADALBERTUS w Gnieźnie. Zespół „eL – Zet” prowadzony przez Michała Bocheńskiego brał udział w Koncercie Milenijnym w Warszawie. Za działalność pedagogiczną w zakresie promocji kultury Michał Bocheński został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Z jego inicjatywy odbywał się też Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej w Witkowie. Pan Michał należał także do grup założycielskich Zespołu Śpiewaczego „My Młodzi”, „Kapeli Odjazdowej z Witkowa’ i „Grupy bez Grosza”. Mimo przejścia na emeryturę, nadal działa we wspomnianych zespołach, promując działalność artystyczną naszej gminy.

Katarzyna Wieczorek jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Zespołu Śpiewaczego „My Młodzi” od 2004 roku. Dzięki jej pracy i inwencji twórczej zespół został 17-krotnie laureatem konkursów seniorskich. Do najważniejszych należy zaliczyć: Nagrodę „Jesiennego Liścia” w XIV Artystycznych Spotkaniach Seniorów Władysławów 2004, I miejsce w III Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Ruchu Seniora Trzemeszno 2005, Nagrodę Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w XI Wielkopolskich Artystycznych Spotkaniach Seniorów Wilczyn 2008, Tytuł „Złotego Biesiadnika” w Biesiadzie Czerwonackiej 2014, I miejsce w VI Międzypowiatowym Przeglądzie Twórczości Seniorów Trzemeszno 2015. W 2010 roku Katarzyna Wieczorek zainicjowała cykl koncertów edukacyjnych w przedszkolach na terenie gminy Witkowo. Współpraca z Przedszkolem Miejskim „Bajka” przekształciła się w stałą formę „Spotkań Pokoleń”. W sumie od 2004 roku przygotowała zespół do przeszło 200 występów. Do najważniejszych należą: występy z okazji rocznic patriotycznych, występy na Dniach Witkowa i Dożynkach Gminnych, koncerty z okazji Złotych Godów, koncerty kolęd w kościołach parafialnych Dekanatu Witkowskiego, koncerty w domach pomocy społecznej. Szczególne znaczenie dla promocji Gminy i Miasta Witkowo miały koncerty przygotowane przez Katarzynę Wieczorek w Karpaczu, Lądku Zdroju i Wigrach. Katarzyna Wieczorek jest pedagogiem, który umiejętnie pracuje z seniorami, przez co na próbach panuje bardzo dobra atmosfera. Dowodem jej wzorowej działalności jest prawie stuprocentowa frekwencja na próbach i koncertach.

Być może to cie zainteresuje:

Witkowianin wystąpi u Arnolda Schwarzeneggera

Gdy trener kadry narodowej śledzi zawody kulturystyczne, których stawką jest akces do reprezentacji Polski, każdy …

Jeden komentarz

  1. Ja bym chciał, żeby ryceża dostał Krafczyk albo ten od „oczy zielone, zielone”. Zawsze ide na dorzynki i pacze na nich jak ładnie grajom. I jak ostatnio śpiewali „heejjjj hooooo”. Asz łeska sie krenci na wspomnienia. Tylko, zeby na dorzynkah było tańsze piwo, bo czeba setunie przemycać a sklepy som daleko. I tak dobże rze dorzynki były zawsze w niedziele chandlowom. Bo tak to nie wiem co bym zrobił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.