Strona główna / Aktualności / Napisali skargę, bo było za głośno

Napisali skargę, bo było za głośno

W okresie wakacyjnym do witkowskiego magistratu wpłynęła skarga na działalność burmistrza Mariana Gadzińskiego. Jej autorzy to dwoje przedsiębiorców działających na terenie Ośrodka w Skorzęcinie. Włodarzowi Gminy zarzuca się bezczynność i zaniedbania.

Zarzuty dotyczyły przede wszystkim braku reakcji burmistrza na sygnały dotyczące naruszenia przez innego dzierżawcę zasad bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Tematem spornym okazała się muzyka, a raczej głośność jej puszczania w jednym z lokali w centrum kurortu. Nie spodobało się to wspomnianym autorom późniejszej skargi, dla których utwory były odtwarzane stanowczo za głośno. Co więcej – odbywało się to zarówno w lokalu, jak i poza nim, negatywnie wpływając także na gości korzystających z usług pary niezadowolonych przedsiębiorców. Sąsiedzki spór był również powodem wielu interwencji policji, która karała mandatami organizatora imprez. Dla władz Witkowa stanowi to podstawę do wypowiedzenia umowy dzierżawy. W następnej, kolejności, we wrześniu skargę na burmistrza skierowano do komisji skarg, wniosków i petycji, która przeanalizowała treść dokumentu.

– W ocenie komisji skarga jest nieuzasadniona przede wszystkim z uwagi na niewłaściwego jej adresata. Burmistrz jako przedstawiciel Gminy – właściciel jest zobowiązany zapewnić prawidłowe funkcjonowanie Ośrodka poprzez zapewnienie odpowiednich służb i innych środków. Burmistrz zawarł odpowiednie porozumienia ze służbami medycznymi, firmą ochroniarską oraz policją celem zapewnienia porządku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Burmistrz na prośbę jednej ze stron podjął się ugodowego zakończenia konfliktu sąsiedzkiego. Jednak skarżący odmówił przybycia na zaproponowane spotkanie mediacyjne. Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego obowiązuje też regulamin korzystania z Ośrodka (prawo miejscowe), którego naruszenie stanowi wykroczenie w rozumieniu kodeksu wykroczeń. Burmistrz nie jest legitymowany do egzekwowania prawa w zakresie naruszania porządku, gdyż tym może się zajmować policja (…) – informował przewodniczący Paweł Szymański, cytując uzasadnienie uchwały podjętej przez Radę Miejską w Witkowie.

Ostatecznie radni zagłosowali za uznaniem skargi za nieuzasadnioną. Niemal w tym samym czasie do witkowskiego magistratu wpłynęła kolejna skarga – tym razem na działalność Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. O tym za tydzień w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Jeden komentarz

  1. Co za poj**y. Zrzera zazdrość nie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.