Strona główna / Aktualności / Nie zarobią przed wyborami

Nie zarobią przed wyborami

Wraca temat płatnych parkingów na terenie Witkowa. Padła wstępna deklaracja w kwestii ostatecznych rozmów dotyczących tego pomysłu.

Miesięcznie witkowski samorząd inkasowałby za parkingi blisko 17 tysięcy złotych. Rocznie daje to niewiele ponad 200 tysięcy złotych. Obecnie wokół kościoła – zarówno od strony Banku Spółdzielczego, jak i przystanku autobusowego, znajdują się łącznie 64 miejsca parkingowe. Według wstępnych planów władz Witkowa, godzina parkowania kosztowałaby 2 zł. Zwolnione z opłat byłyby tylko i wyłącznie osoby niepełnosprawne (4 miejsca). Konieczność ich uiszczania obowiązywałby w dni powszednie – od 10:00 do 18:00. Weekendy byłyby darmowe. Parkujący byliby zobowiązani do zapłaty w specjalnie przeznaczonych do tego parkometrach. Planuje się zakup minimum trzech takich urządzeń. W Zakładzie Gospodarki Komunalnej zatrudniony byłby dodatkowy pracownik, do którego obowiązków należałoby pilnowanie czy dany kierujący zapłacił za parking. Szczegóły tego pomysłu wciąż są na etapie ustalania. 

– Decyzją radnych temat powróci po wyborach samorządowych. Wówczas nowa Rada Miejska ma zadecydować czy parkometry będą funkcjonować na terenie naszego miasta – informuje burmistrz Marian Gadziński.

Więcej w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Liturgiczne wprowadzenie proboszcza – fotorelacja (Witkowo, 23.06.2019)

2 komentarze

  1. przyszly radny da wam popalic

    tylko tchorze tak robia dobrze ze burmistrz sie do tego przyznal i przy okazji strzelil sobie w kolano przecierz w kazdym domu jest przynajmniej jeden samochod-chyba brakuje pieniedzy na wywoz smieci bo urbis podnosi ceny!

  2. „przyszły radny” – Ty najpierw ortografię opanuj, bo aż w oczy szczypie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.