Strona główna / Aktualności / Nowa inwestycja w Witkowie. Wszystko w rękach mieszkańców

Nowa inwestycja w Witkowie. Wszystko w rękach mieszkańców

Ruszyło głosowanie w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego. Realizacji doczeka się pomysł, który uzyska najwięcej głosów mieszkańców gminy Witkowo.

Od 23 września 6 najlepszych projektów walczy o uznanie lokalnej społeczności. To właśnie witkowianie do 8 października będą głosować na propozycje, które ich zdaniem powinny na stałe zagościć w Witkowie lub okolicach. W tym roku o maksymalnie 100 tys. zł. powalczą:

Sportowo, rekreacyjnie i funkcjonalnie. Projekt obejmuje zakup elementów małej architektury oraz wyposażenia dla 5 sołectw z terenu naszej gminy. W Ćwierdzinie, Kamionce, Skorzęcinie i Sokołowie planowane jest powstanie altanek rekreacyjnych, grilli i urządzeń fitness. W Ostrowitem Prymasowskim ma powstać namiot, stoły cateringowe i ławki, z których będą korzystać także mieszkańcy pozostałych sołectw. W wyposażeniu mają znaleźć się także: zmywarki, warnik, piłek do gry w piłkę nożną. (szacunkowy koszt – ok. 100 tys. zł.).

Tężnia solankowa. Obiekt działałby w ramach strefy relaksu dla mieszkańców i turystów. Instalacja tężni składałaby się z trzech podstawowych elementów: instalacji hydraulicznej, instalacji elektrycznej, instalacji uzdatniania i dezynfekcji. Proponowana lokalizacja to ulica Słoneczna, w sąsiedztwie stawku „Kubuś”. (szacunkowy koszt – ok. 100 tys. zł.).

Tor rowerowy typu Dirt Park. Pomysłodawcy proponują, aby w sąsiedztwie ,,Strzelnicy” powstał tor rowerowy do ewolucji rowerowych. (szacunkowy koszt – ok. 80 000,00 zł.)

Rekreacja i bezpieczeństwo na wsi. Projekt składa się z dwóch części: rekreacyjnej i dotyczącej bezpieczeństwa. Pierwsza z nich to zakup i montaż urządzeń siłowni zewnętrznej i altany drewnianej dla sołectwa Strzyżewo Witkowskie. Do Jaworowa oraz  trafiłyby: stół do tenisa lub siłownia zewnętrzna, piłkochwyty i ławki ogrodowe. Z kolei w Mąkownicy w planach jest zmodernizowanie boiska sportowego. Bezpieczeństwo w ramach wspomnianego projektu to już  solarne lampy ledowe oraz opłotowanie placu zabaw w Ruchocinie. Dodatkowo ogrodzenie zyskałby świetlice wiejskie w Mąkownicy i Mielżynie. W przypadku zwycięstwa, ostatnia z miejscowości mogłaby liczyć na dodatkowe miejsca parkingowe przy cmentarzu.

Rozbudowa skateparku. Budowa boiska do streetbala oraz toru do jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach – doposażenie skateparku, montaż kolejnych przeszkód, budowa boiska do koszykówki ze sztucznej nawierzchni wraz z ogrodzeniem z siatki piłkochwytowej. Ponadto tor do jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach. (koszt – 100 tys. zł.).

Zwiększenie bezpieczeństwa i atrakcyjności Ogródka Jordanowskiego przy ul. Mickiewicza w Witkowie. W ramach planowanych robót wykonane zostaną: wymiana lamp oświetleniowych, zainstalowanie monitoringu, montaż urządzenia sprawnościowego dla dzieci, zainstalowanie urządzeń street workout. (szacunkowy koszt – ok. 100 tys. zł.).

Gdzie głosować?

• Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie, przy ul. Gnieźnieńskiej 1, • Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie, przy ul. Jana Pawła II 3, • Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Witkowo, przy ul. Powstańców Wielkopolskich 17a, • Przedszkola Miejskiego „Bajka” w Witkowie, przy ul. Powstańców Wielkopolskich 17 i przy ul. Jasnej 38, • Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie, przy ul. Poznańskiej 47, • Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie, przy ul. Czerniejewska 14, Budynek A i Budynek B. • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie, przy ul. Warszawskiej 29, • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie, przy ul. Strzałkowskiej 1, w godzinach pracy tych jednostek. przesłanie pocztą w kopertach z dopiskiem „Budżet Obywatelski Gminy i Miasta Witkowo na 2020 rok” do siedziby Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie, przy ul. Gnieźnieńskiej 1, 62-230 Witkowo,

Można głosować również drogą elektroniczną za pośrednictwem strony: www.witkowo.pl/budzet/rejestracja.php

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.