Strona główna / Aktualności / Nowy dyrektor planuje zmiany

Nowy dyrektor planuje zmiany

Po zwolnieniu Stanisława Rajkowskiego funkcję szefa największej gminnej jednostki zaproponowano Tomaszowi Radaczowi.

Były witkowski radny objął nowe stanowisko 22 sierpnia. Burmistrz Marian Gadziński zdecydował się powierzyć tę rolę właśnie jemu bez uprzedniego ogłaszania konkursu, na co pozwalają przepisy. Dyrektorski stołek powierzono mu na 7 lat.

– Jest człowiekiem konkretnym i zdecydowanym. Miałem okazję przez kilkanaście lat współpracować z panem Tomkiem, kiedy był pracownikiem gminnej infrastruktury. Wobec sytuacji zaistniałem z dyrektorem Rajkowskim, po analizie wpadłem na pomysł, aby zaproponować mu tę funkcję. Myślę, że nie będzie gorzej niż do tej pory – informuje burmistrz Gadziński.

Tomasz Radacz obejmuje OKSiR po pełnieniu funkcji prezesa zarządu spółki Mostostal. Z pracy w słupeckiej firmie zrezygnował w lutym tego roku, a powodami jego decyzji były względy osobiste. Wcześniej radny Rady Miejskiej oraz kandydat na burmistrza Witkowa w 2010 roku. Przegrał wówczas z śp. Krzysztofem Szkudlarkiem – ówczesnym burmistrzem, a jednocześnie szefem i prywatnie przyjacielem Mariana Gadzińskiego.

Mimo że debiut Radacza w roli dyrektora nastąpił całkiem niedawno, już teraz można spodziewać się zmian, które nastąpią w niedalekiej przyszłości.

– Muszę przyjrzeć się strukturze tej instytucji, a dopiero później podejmę konkretne decyzje personalne. Chcę, aby była to osoba, która chociażby pod moją nieobecność będzie odpowiadała za funkcjonowanie OKSiR-u. Nie jestem zwolennikiem jednowładztwa. Dlatego planuję zatrudnić kogoś na wzór swojego zastępcy. Co dwie głowy, to nie jedna – zapowiada nowy dyrektor.

Ze strony lokalnego samorządu pojawiła się sugestia, aby nowy włodarz OKSiR-u rozważył zatrudnienie dodatkowych specjalistów – koordynatorów do spraw kultury oraz sportu i kierownika Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Niewykorzystanie wolnych wakatów na wspomniane stanowiska zostało uznane przez burmistrza jako błąd w działalności zwolnionego na początku sierpnia Stanisława Rajkowskiego.

– Już podczas pierwszych rozmów z burmistrzem zapowiedziałem, że nie ma takiej opcji, żeby nie było osoby, która zajmowałaby się Ośrodkiem Wypoczynkowym w Skorzęcinie. Według mnie, organizując m.in. wakacje w Centrum Kultury, należy mieć nadzór i sprawować opiekę nad jego uczestnikami w postaci dzieci, a nie całkowicie poświęcać się Skorzęcinowi. Ponadto nie może być tak, że ktoś idzie na chorobowe i następuje bezwład. To jest niedopuszczalne – podkreśla Tomasz Radacz.

W pierwszych godzinach urzędowania nowy dyrektor udał się na rekonesans obiektów administrowanych przez Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji. Jak sam zauważył, niektóre ich części są tak zaniedbane, że wymagają remontów. Jednym z takich miejsc jest płot okalający Stadion Miejski i korty tenisowe.

Być może to cie zainteresuje:

Witkowianin wystąpi u Arnolda Schwarzeneggera

Gdy trener kadry narodowej śledzi zawody kulturystyczne, których stawką jest akces do reprezentacji Polski, każdy …

2 komentarze

  1. #Nie będę głosował na Marian.

  2. Ale odkrycie….płot do naprawy. Cały stadion powinien zostać zmodernizowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.