Strona główna / Aktualności / Perełka z Nakła na Notecią

Perełka z Nakła na Notecią

Rodzina Jankowskich mieszka w Witkowie od 2 lat. Mimo skromnego życia posiadają skarb, który już wkrótce może rozbłysnąć jeszcze większym blaskiem. Mowa o ich córce Amelii, która wyróżnia się niebywałym talentem.

Choć przywitała nas w koszulce klubu Luks Start Nakło , który reprezentowała, Witkowo zajmuje w jej sercu szczególne miejsce. Wraz z rodzicami Angeliką i Markiem przeprowadziła się do witkowskiej gminy z Nakła nad Notecią. Mimo zmiany otoczenia, znajomych oraz szkoły nie zrezygnowała z pasji, która towarzyszy jej w życiu od najmłodszych lat. Bieganiem zaraziła ją starsza siostra.

– Wszystko zaczęło się od jednego treningu. Na początku Amelia nie biegała w zawodach, ale uczestniczyła na przykład w Czwartkach Lekkoatletycznych. Później były oficjalne zawody. Już wtedy wygrywała że starszymi od siebie dziewczynkami – opowiada pani Angelika.

Biegowy talent 11-latki jako pierwszy zauważył tamtejszy trener Marcin Jankowski. Umiejętności Amelii nie umknęły także uwadze znanego witkowskiego trenera Pawła Piniarskiego. To właśnie pod jego skrzydłami znajduje się obecnie uczennica Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa.

– Lubię biegać. Na początku podczas zawodów zwykle się denerwuję, ale stres mija na trasie. Dobre wyniki cieszą, a wyprzedzanie rywalek jeszcze bardziej – podkreśla Amelia.

Oprócz zwycięstw w lokalnych zawodach do jej największych sukcesów osiągniętych w Witkowie należy przede wszystkim tegoroczny złoty medal podczas XIX Igrzysk Dzieci w Żerkowie, gdzie rywalizowała w biegu przełajowym. Podczas tej samej imprezy wraz z drużyną zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

– Sukcesy córki cieszą zwłaszcza, że jest cały czas w ruchu. Biega, jeździ na rolkach i na rowerze. Można powiedzieć, że wręcz się nie zatrzymuje – mówi dumna mama.

Państwo Jankowscy chwalą sobie również życie w gminie Witkowo. Na każdym kroku spotykają się z życzliwością wielu osób. Urzekła ich również urokliwa okolica, w której nie brakuje wielu tras biegowych.

– Nie wiemy czy Amelia w przyszłości będzie chciała biegać. Wszystko zależy od niej. Wiemy jednak, że chcemy związać się z Witkowem na stałe. To piękne miejsce – podsumowują nasi rozmówcy.

Być może to cie zainteresuje:

Liturgiczne wprowadzenie proboszcza – fotorelacja (Witkowo, 23.06.2019)

2 komentarze

  1. Poprawcie literówki ☺

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.