Strona główna / Aktualności / Ponad ćwierć miliona na kluby

Ponad ćwierć miliona na kluby

W witkowskim magistracie zakończono podział puli pieniędzy na działalność gminnych klubów sportowych. Ponownie na największą kwotę może liczyć GKS Vitcovia Witkowo, która ostatecznie nie otrzyma sumy o jaką wnioskowały władze klubu.

Na pomoc witkowskiego samorządu może liczyć aż 7 podmiotów prowadzących działalność o charakterze sportowym, które pochłoną 231 tysięcy złotych. Najmniej pieniędzy (4 tys. zł) otrzyma niedawno utworzona Akademia Karate Besuto, która wnioskowała o 8 tys. zł. Na podobne kwoty mogą liczyć dwa sekcje modelarskie – Pod Witkowskim Niebem” – 6 tys. zł. i Sokół – 7 tys. zł. W obydwu przypadkach klubu otrzymały tyle, o ile wnioskowali. Z gminnych pieniędzy skorzysta również MMA Witkowo, które otrzyma 12 tys. zł. Ponadto w  skali całego roku 25 tys. zł. będzie kosztować funkcjonowanie uczniowskich klubów sportowych. Największą podwyżkę otrzyma Witkowo Biega, które w zeszłym roku wsparto kwotą 12 tys. zł. Teraz będzie to aż 32 tys.zł. (klub wnioskował o 40 tys. zł). Blisko trzykrotne zwiększenie zeszłorocznej transzy jest podyktowane faktem, że w 2019 roku władze klubu biegowego będą zobowiązani do samodzielnej organizacji dwóch imprez – Witkowska Dycha i Ósemka z Haczykiem.

– Nie oznacza to, że cała organizacja spada na Witkowo Biega. Będzie to większość spraw, ale wciąż klub może liczyć na naszą pomoc w kilku aspektach – zaznacza burmistrz Marian Gadziński.

Na zwiększenie budżetu liczyły także władze GKS Vitcovii Witkowo, które wnioskowały o 163 tys. zł. Lokalni włodarze postanowili jednak, że utrzymają zeszłoroczną pulę 145 tys. zł.

Być może to cie zainteresuje:

Z motocykla za biurko zastępcy

Jeszcze 3 lata temu był kandydatem na radnego Rady Miejskiej. Wstępując w jej szeregi zanotował …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.