Strona główna / Aktualności / Posłanka interweniuje w sprawie wojska

Posłanka interweniuje w sprawie wojska

Zbliżają się wybory. Na wielu frontach wzmaga się zainteresowanie politycznych działaczy lokalnymi sprawami. W minionym tygodniu posłanka z .Nowoczesnej zajęła się sprawą wycinki lasu w Powidzu. Swoje pytania złożyła na ręce Ministra Obrony Narodowej i Ministra Środowiska.

Media ponadlokalne i politycy podłapali temat rozwoju bazy wojskowej w Powidzu. Docelowe stacjonowanie tam dwóch tysięcy żołnierzy amerykańskich sprawia, że MON podjął decyzję o rozbudowie bazy. W związku z tym posłanka .Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska, pochodząca z Gniezna, zainteresowała się rozbudową. W swym liście do ministra pyta między innymi o to, czy gmina Powidz i powiat słupecki otrzymają jakieś rekompensaty w związku z planami rozwoju obronności. Posłanka motywuje to tym, że w Powidzu, który częściowo żyje z turystyki, nie wszystkim może podobać się urbanizacja tego spokojnego dotychczas miejsca.

Więcej od 22 lutego w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Uroczystość patriotyczna w Mielżynie: „Rozstrzelani Powstańcy – Ochotnicy 1939 r.”- fotorelacja

Jeden komentarz

  1. Paulina Hennig-Kloska

    Panie redaktorze gwarantuje, ze temat Powidza jest dla mnie ważny z uwagi na powagę sprawy, nie zaś rok wyborczy. Nie jest to tez pierwszy problem powiatu słupeckiego i gminy powidz, który podejmuje w ramach powierzonego mi przez wyborców mandatu, co sugeruje Pan w artykule. Gdyby chciał Pan lepiej zapoznać się z moimi działaniami i motywacjami jestem do dyspozycji, zawsze możemy porozmawiać. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.