Strona główna / Aktualności / Kto nowym zastępcą? Padają nazwiska

Kto nowym zastępcą? Padają nazwiska

Choć od oficjalnej rezygnacji Łukasza Scheffsa z funkcji zastępcy burmistrza upłynęło niewiele czasu, w kuluarach pojawiły się pierwsze nazwiska ewentualnych następców. Na samym szczycie listy widnieje rodowity witkowianin oraz człowiek z witkowskiego samorządu.

Burmistrz zapowiedział, że w spokoju pochyli się nad tym tematem po 9 lutego, ponieważ wówczas kończą się zebrania wyborcze na wsiach oraz osiedlach. Wśród witkowian i w samorządowym środowisku już teraz nie brakuje konkretnych typowań. W kuluarach mówi się o byłym już wójcie Niechanowa – Eugeniuszu Zamiarze, który obecnie pozostaje bez pracy.

– Słyszałem, że zdaniem niektórych pan Eugeniusz z racji swojego doświadczenia samorządowego ma u mnie mocne fory. Nic z tych rzeczy. Nie podjąłem żadnych kroków zmierzających do zatrudnienia byłego wójta Niechanowa na swojego zastępcę – ucina spekulacje Marian Gadziński.

Znacznie poważniejsza wydaje się kandydatura Marka Wiatrowskiego – lokalnego przedsiębiorcy i przewodniczącego komisji oświaty, kultury, sportu i opieki społecznej. Będąc radnym od kwietnia 2016 roku zyskał bardzo ważną pozycję w realiach witkowskiego samorządu. Jest jednym z bliższych współpracowników obecnego burmistrza, a wcześniej znalazł wspólny język z Łukaszem Scheffsem. Główny zainteresowany na razie wstrzymuje się od jakichkolwiek komentarzy. Jak podkreśla, jest to podyktowane szacunkiem jakim darzy byłego zastępce i jego pracę oraz faktem, że od jego rezygnacji upłynęło niewiele czasu. Dyplomatycznie do tej kwestii odniósł się również sam burmistrz.

– O panu Wiatrowskim w kontekście zastępcy jeszcze nie słyszałem – podkreśla.

Wiążące decyzje powinny zapaść w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Być może to cie zainteresuje:

Znana urzędniczka przeszła na emeryturę

Elżbieta Kiełpińska nie jest już sekretarzem w Urzędzie Gminy i Miasta w Witkowie. Współtwórczyni rozwoju …

Jeden komentarz

  1. Eugeniusz Zamiar skrócona kariera

    Eugeniusz Zamiar to: brak kreatywności, był wójtem z przypadku i dziś każdy się dziwi ,żę aż tak długo się uchował, bardzo słaby gospodarz , zastał gminę murowaną a pozostawił drewnianą, niestety…. zdobyte szybkie wykształcenie modne wśród pracowników gminy Niechanowo, nie obroniło się , twórca kół wzajemnych adoracji, pozer, człowiek gracz ,ślizgacz, byle utrzymać się przy stołku, poświęcający ogrom czasu w pracy na tworzenie krasomówczych przemów ( gotowce wycinane z internetu ), fałszywy, zorientowany wyłącznie na własną kieszeń , brak zdecydowania, dla dobra interesu własnego i przychylności potencjalnych wyborców podejmował decyzję sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i na niekorzyść gminy, pewnie stary poprzedni Wójt ( z Małachowa) żałowałby swojej decyzji w promowaniu p. Zamiara., człowiek bez charyzmy , klepacz ramion, strasznie powikłany, bez posłuchu wśród pracowników , którzy robili co chcieli w Gminie, człowiek haków , dwulicowy, niezorientowany . Obecnie szuka Pracy przez układy lecz niestety w Starostwie nie dali się nabrać więc może ……Witkowo. Sądzę jednak ,że i Witkowie to nie przejdzie gdyż obecny Burmistrz zna się na rzeczy i nie podda się naciskom z otoczenia Zamiarów gdyż strzał w kolano byłby wtedy okrutny. Wprawdzie to Burmistrz decyduje lecz społeczeństwo już komentuje negatywnie osobowość i starania p. Eugeniusza. Niestety smród w Niechanowie się nie skończył a nadal były Wójt nie potrafi z klasą pogodzić się z przegraną. p.Eugeniusza Zamiar przebywa za pieniądze podatników na chorobowym L4 ( nagle rozchorował się ) a cały czas jest aktywny organizując i uczestnicząc w spotkaniach ??? Czy wypada tak czynić osobie zaufania społecznego? Na pewno nie. Więc czy taką osobę wątpliwej natury ,bez zasad i ukierunkowania społecznego chciałby Pan Burmistrz i mieszkańcy Witkowa widzieć w swoim urzędzie ? Zatem zanim Burmistrz podejmie decyzję niech zrobi rozpytanie a wystarczy spacer po mieście. Oczywiście były i dobre strony P. Eugeniusza.Z jak pocieszanie, głaskanie, dobre słowo, kultura, obiecanki, grać piękne oczy, obdarowywać nieszczerym uśmiechem. Zrobił dużo lecz gorzka prawda jest taka ,że mógł zrobić znacznie znacznie więcej gdyby był jednak prawdziwym gospodarzem własnego biznesu jakim jest Gmina. Życzę P. Eugeniuszowi pracy ….pracy lecz stanowisko w-ce, czy burmistrza wymaga całkowicie innych cech charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.