Strona główna / Aktualności / Premiera spektaklu witkowianina

Premiera spektaklu witkowianina

Wspominaliśmy już historię rozwijającej się kariery aktorskiej i reżyserskiej młodego witkowianina, Patryka Michalaka. Dziś oficjalnie informujemy o premierze jego spektaklu.

Patryk Michalak dopiął swego. 12 grudnia w Krakowie, w klubie ZetPeTe dojdzie do premiery spektaklu, który reżyseruje pt: „Persowie”. Nasz debiutujący reżyser, zainicjował pracę nad spektaklem teatralnym. Zebrał 9 artystów, wynajął mieszkanie dla nich i zorganizował przestrzeń do prób oraz miejsce premiery. Do tego dochodzą opłaty za wynajęcia sal, zakup scenografii, obsługi sceny, rachunków, promocji spektaklu. Kosztorys projektu to ok 15.000 zł. Dlatego organizowana jest zbiórka pieniędzy na jego wsparcie. Chętnych darczyńców odsyłamy do strony zrzutka.pl lub profilu Patryka Michalaka na Facebooku.

Zabierzemy Państwa w podróż do starożytnej Persji. Śledźcie nas na Facebooku, rezerwujcie bilety i ślijcie wieści, iż w Krakowie będzie można zobaczyć spektakl oparty na antycznym greckim tekście, tworzony grecką metodą, grany po polsku i staro-grecku – informuje witkowianin.

Patryk jest reżyserem, studentem 5 roku wydziału aktorskiego w Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Zawsze pragnął założyć własną grupę teatralną. Kończąc studia na Akademii zacząłem wprowadzać swój plan w życie.

Po zebranych doświadczeniach z letnich warsztatów teatralnych w Atenach, gdzie studiował Metodę Theodorosa Terzopoulosa – dyrektora Teatru Attis i pomysłodawcy Olimpiady Teatralnej postanowił wystawić antyczny tekst przyjmując jego metodę za podstawę swojej pracy. Mistrz określany jest mianem reżysera, który przywrócił Antyk do życia i przybliżył ducha antycznych tragików dzisiejszej publiczności. Jego metoda znalazła się w programach nauczania szkół teatralnych na całym świecie – niestety jeszcze nie w Polsce, ale on pragnie to zmienić.

Być może to cie zainteresuje:

Witkowianin wystąpi u Arnolda Schwarzeneggera

Gdy trener kadry narodowej śledzi zawody kulturystyczne, których stawką jest akces do reprezentacji Polski, każdy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.