Strona główna / Aktualności / Problem z dojazdami. Jak dotrą do szkoły?
sdr

Problem z dojazdami. Jak dotrą do szkoły?

Września to coraz częstszy kierunek, na który decydują się witkowscy uczniowie, wybierając szkoły średnie. Problem może stanowić przeszkoda w postaci braku transportu.

Za miesiąc zabrzmi pierwszy dzwonek, a uczniowie, którzy dostali się do szkół na terenie Wrześni, nadal nie wiedzą jakim środkiem transportu przyjdzie im docierać na lekcje. Duży wpływ na taki stan rzeczy mają problemy PKS Gniezno, który z powodu kłopotów finansowych musiał zlikwidować bardzo dużą część kursów – w tym przez Witkowo do Wrześni.

Sprawy w swoje ręce postanowili wziąć uczniowie wraz z rodzicami, próbując uruchomić kurs na linii Witkowo-Września-Witkowo. Przewoźnik może zapewnić autobus, jeśli zbierze się grupa minimum 20 osób. Kluczowe jest również spełnienie innych spraw formalnych. Autorką apelu zamieszczonego na Facebooku jest Weronika Ostrowska, o czym informowaliśmy w jednym z poprzednich numerów naszego tygodnika.

Kochani! Mam do Was prośbę, jeżeli wy, wasi znajomi lub ktoś z waszej rodziny potrzebuje dojazdu Witkowo-Września w godzinach porannych i Września-Witkowo w godzinach popołudniowych, to proszę zgłaszajcie się pod tym postem. Potrzebujemy min. 20 osób, żeby któryś z przewoźników puścił autobus, abyśmy mogli swobodnie dojeżdżać do szkoły lub pracy. Wierzę, że się uda – pisała Weronika.

Temat monitoruje również samorząd Witkowa, który stara się pomóc witkowskim uczniom. Sprawą w ostatnich dniach zajęły się telewizje – TVP3 Poznań oraz TVN24.

Więcej o wizycie ekip telewizyjnych w Witkowie już w piątek w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.