Strona główna / Aktualności / Proboszcz odchodzi z parafii. Wiemy, kto go zastąpi

Proboszcz odchodzi z parafii. Wiemy, kto go zastąpi

Najbliższe tygodnie przyniosą zmiany w parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie. Gnieźnieńska Kuria ogłosiła, że księdza proboszcza Stanisława Goca zastąpi nowy duchowny.

Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. Franciszka Jabłońskiego proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie. Duchowny archidiecezji gnieźnieńskiej znany jest przede wszystkim jako misjolog, animator misyjny, duszpasterz rodzin oraz dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Rościnnie (od 2012 roku).

Dekret wejdzie w życie 20 czerwca. O przyczynach takiej decyzji, przyszłości ks. Goca oraz nowym proboszczu już w najbliższym numerze Kuriera.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

3 komentarze

  1. Wspaniała wiadomość

  2. Ma zarówno zwolenników jak i przeciwników, ale z punktu widzenia naszej społeczności zmiana ta była potrzebna. Ksiądz powinien łączyć, a nie dzielić. A Księdzu Proboszczowi się udało podzielić na „naszych” czyli zwolenników partii rządzącej i jej wrogów. Poza tym podzielił społeczność, bo nie lubił wojska, a przecież są oni znaczącą częścią mieszkańców Witkowa.

  3. Czytam komentarze o następcy, są same pozytywne. Mam też nadzieję, że w odróżnieniu od poprzednika, dobra duchowe będą miały dla niego większe znaczenie niż dobra doczesne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.