Strona główna / Aktualności / Proboszcz odwiedził Urząd. Chcę współpracować z władzami

Proboszcz odwiedził Urząd. Chcę współpracować z władzami

Oklaskami przywitano proboszcza Franciszka Jabłońskiego, który po raz pierwszy gościł w witkowskim magistracie. Okazuje się, że herb Witkowa towarzyszy mu nie od dziś.

Nowy proboszcz objął witkowską parafię 20 czerwca i już od pierwszych dni wziął się ochoczo do pracy. Co prawda szczegółowe zmiany organizacyjne przedstawi po 1 lipca, zdążył już rozpocząć remont plebani oraz zaniedbanej i nieco zapomnianej kaplicy św. Wojciecha.

– Mimo że jestem tu nowy,  to z Witkowem łączy mnie wiele. Po pierwsze osoba witkowianina prałata Knasta, który mnie ochrzcił. Przez 30 lat gościł w moim rodzinnym domu. Moim serdecznym przyjacielem jest dobrze znany ze swojej posługi w Witkowie – arcybiskup Tomasz Peta. Chodziłem z nim na pielgrzymki. Przez 6 lat pracowałem również z księdzem kanonikiem Stanisławem Pietrzakiem, który mówił o pięknej witkowskiej parafii. Witkowo pozostało mi w pamięć również, dlatego że przez 6 lat uczyłem w szkole zawodowej w Gnieźnie, gdzie podczas lekcji mówiłem uczniom o oku opatrzności – podkreślał 27 czerwca na sesji Rady Miejskiej.

Proboszcz Franciszek w obecność władz, radnych oraz uczestników sesji zadeklarował chęć współpracy, rozmów oraz organizacji wspólnych inicjatyw. Zapowiedział, że szczególną uwagę zwróci nie tylko na parafian, ale także na ubogich, bezdomnych oraz potrzebujących.

Być może to cie zainteresuje:

Uroczystość patriotyczna w Mielżynie: „Rozstrzelani Powstańcy – Ochotnicy 1939 r.”- fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.