Strona główna / Aktualności / Rozwój wysokich lotów. Polataj z sekcją

Rozwój wysokich lotów. Polataj z sekcją

Na pierwszy rzut oka latanie wydaje się niemożliwe. Nie z Lotniczą Sekcją Modelarską „Pod Witkowskim Niebem”, która zaraża pasją do podniebnych podróży. W planach pilotów są już nawet zawody.

Powstała na początku minionego roku sekcja zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród mieszkańców gminy Witkowo. Aktualnie „Pod Witkowskim Niebem” zrzesza blisko 10 członków – najmłodszy ma 9 lat, a najstarszy 12. Działają nie tylko w modelarni przy ulicy Jasnej, ale przede wszystkim wykorzystują przepiękną aurę na naukę latania własnoręcznie wykonanymi modelami. W minioną środę na lotnisku w Piaskach pod okiem inicjatorów przedsięwzięcia – Konrada Kubickiego i Marcina Redzyni odbyli pierwsze loty znacznie bardziej zaawansowanymi imitacjami podniebnych kolosów. Warto wspomnieć, że szelki niezbędne do sterowania modelem ufundowała firma „Revoc”.

– Cały czas czekamy na nowych członków. Zachęcamy ich do dołączenia w nasze szeregi. Uczymy dzieci nie tylko latania, ale również składania modeli, w przyszłości również rysunku technicznego czy nawet ciekawostek elektronicznych w takim sprzęcie – podkreśla Marcin Redzynia.

Witkowscy lotnicy mają już na swoim koncie sukcesy. W czerwcu zdominowali zawody organizowane przez Aeroklub Poznański. Wychowankowie „PWN”zajęli trzy pierwsze miejsca w kategorii F1A/M.

– W przyszłym roku planujemy zorganizować zawody na terenie gminy Witkowo. Wszystko po to, aby propagować modelarstwo oraz promować naszą małą ojczyznę – dodaje Konrad Kubicki.

Spotkania sekcji odbywają się w każdy poniedziałek i środę od 16:30 do 19:30. Szczegółowe informacje pod numerami telefonów: 781-572-788, 697-468-795.

Być może to cie zainteresuje:

Wyjątkowa historia 22-latki i wielbłąda. Będą szli przez Witkowo?

O Edmee Mommeta piszą media z całego świata. Wszystko za sprawą jej niezwykłego gestu. Francuska …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.