Strona główna / Aktualności / Sięgnęli po gwiazdy. Może paść rekord

Sięgnęli po gwiazdy. Może paść rekord

Od mocnego uderzenia nowy rok rozpoczął witkowski magistrat, przedstawiając gwiazdy trzech sztandarowych imprez. Publiczności zaprezentują się czołowi polscy wokaliści.

Kto by pomyślał, że po latach witkowskiej posuchy z mającym już dawno za sobą „5 minut” Rudi Szubertem na cele, do Witkowa zjeżdżać będzie czołówka polskiej muzyki rozrywkowej. Po Zenonie Martyniuku i „Eneju” czas na kolejną gwiazdę w postaci Kamila Bednarka. Autor takich hitów jak: „Cisza”, „Poczuj luz” czy „Talizman” wystąpi w Witkowie 1 czerwca w ramach trzeciej edycji „Pod Witkowskim Niebem”. Już teraz organizatorzy i publiczność mogą spodziewać się bardzo energetycznego koncertu, z których słynie były uczestnik programu „Mam Talent”. To właśnie występem w produkcji telewizji TVN po raz pierwszy zaprezentował się muzycznej Polsce. Dziś jego utwory zajmują czołowe miejsca na listach przebojów, a koncerty biją rekordy popularności. Niewykluczone, że właśnie w pierwszy dzień czerwca padnie nowy rekord frekwencji imprezy „PWN”, który ustanowiono na koncercie popularnego Zenka. Wówczas „Przez twe oczy zielone” śpiewało 12 tysięcy widzów. Dla porównania „Enej” zgromadził 5-tysięczną publikę.

Po ponad 2 tygodniach na witkowskiej scenie wystąpi kolejny znany wykonawca. Będzie to „Liber”, który uświetni Dni Witkowa (16 czerwca) W ostatnich latach raper z wielkopolskich Obornik towarzyszy przede wszystkim damskim głosom. W Witkowie usłyszymy wokalistkę o pseudonimie „Ina”. Marcin Piotrowski fanom hip-hopu znany jest przede wszystkim z grupy „Ascetoholix”, w której skład wchodził na przełomie XX i XXI wieku.

Zwieńczeniem tegorocznych imprez będzie Joanna Klepko – bardziej znana jako „Cleo”, która wystąpi na Dożynkach Gminnych (25 sierpnia). Piosenkarkę wypromował twór „My Słowianie”, który wydała wspólnie z producentem muzycznym „Donatanem”. Aktualnie z powodzeniem realizuje się w karierze solowej, mimo że po zakończeniu współpracy ze wspomnianym raperem środowisko muzyczne wróżyło jej artystyczny koniec.

Dokładne koszty związane z zatrudnieniem gwiazd i organizacją imprez będą znane tuż po ich zakończeniu. Tylko w minionym roku „Pod Witkowskim Niebem” wyniosło lokalny samorząd 100 tysięcy złotych. Dla porównania inauguracyjna edycja, na której gwiazdą był Zenek Martyniuk (20 tys. zł. brutto) kosztowała 72 tys. zł.

– Znalezienie zespołu, który trafi w gusta odbiorców nie jest łatwe. Jeżeli chcemy dużego wydarzenia z szumnymi nazwiskami, to musimy liczyć się z kosztami. Właśnie takimi prawami rządzi się ten rynek – mówił w wywiadzie dla „Kuriera” zastępca burmistrza Łukasz Scheffs – pomysłodawca „Pod Witkowskim Niebem”.

Być może to cie zainteresuje:

Wyjątkowa historia 22-latki i wielbłąda. Będą szli przez Witkowo?

O Edmee Mommeta piszą media z całego świata. Wszystko za sprawą jej niezwykłego gestu. Francuska …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.