Strona główna / Aktualności / Skarżą się na parkujących. Jest groźba zakazu

Skarżą się na parkujących. Jest groźba zakazu

Coraz mniej cierpliwości wydają się mieć użytkownicy drogi przy ulicy Kosynierów Miłosławskich. Skargi wpływające do jej właściciela mogą doprowadzić do wprowadzenia zakazu parkowania.

Aktualnie minięcie się dwóch samochodów jadących w okolicach marketu Mrówka oraz komisariatu policji graniczy z cudem. Wszystko przez sznur aut zaparkowanych tuż przy ścieżce pieszo-rowerowej. Użytkownicy pojazdów mają do tego prawo, ponieważ nie ma tam znaku informującego o zakazie parkowania. Do Powiatowego Zarządu Dróg, który jest właścicielem wspomnianej drogi wpływa coraz więcej skarg dotyczących zaistniałej sytuacji. Kierowca jadący od strony ulicy Gnieźnieńskiej, chcąc przejechać ul. Kosynierów Miłosławskich, musi „schować się” za zaparkowanymi autami, aby nie doprowadzić do wypadku.

– Jako samorząd Witkowa nie jesteśmy właścicielami tej drogi, ale staramy się monitorować sprawę. Dlatego rozmawialiśmy zarówno ze wspólnotami, jak i mieszkańcami na temat parkowania, które utrudnia przejazd. Prosimy w miarę możliwości zostawiać auta w innych miejscach – chociażby na parkingu w okolicach bloku – informuje burmistrz Marian Gadziński.

Optymizmem wobec zaistniałej sytuacji nie napawa zbliżający się sezon w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie, który spowoduje jeszcze bardziej wzmożony ruch. Ponadto nie brakuje przypadków, w których osoby udający się na zakupy do marketu Mrówka, nie parkują na sklepowym placu, tylko we wspomnianym miejscu tuż przy ścieżce. Wszystko to doprowadza do bardzo znaczącego zwężenia drogi. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, PZD w Gnieźnie nie wyklucza wprowadzenia zakazu parkowania. Dla mieszkańców będzie oznaczać to likwidację kilkunastu miejsc parkingowych.

Być może to cie zainteresuje:

Wyjątkowa historia 22-latki i wielbłąda. Będą szli przez Witkowo?

O Edmee Mommeta piszą media z całego świata. Wszystko za sprawą jej niezwykłego gestu. Francuska …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.