Strona główna / Aktualności / Służba porządkowa zamiast straży

Służba porządkowa zamiast straży

Tegoroczne wakacje niosą ze sobą kolejne zmiany w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie. Do życia powołany zostanie nowy twór, który będzie odpowiadał głównie za organizację ruchu.

Nowe władze OKSiR-u oraz Ośrodka planują, aby straż pożarną zastąpiła służba porządkowa. Przez ostatnie lata o płynność ruchu drogowego  dbali strażacy OSP Skorzęcin. Otrzymując stosowane wynagrodzenia w każdy weekend kierowali ruchem na terenie Ośrodka – przede wszystkim przy bramie wjazdowej i na głównym parkingu. Teraz taką samą rolę ma pełnić wspomniana służba porządkowa. Dyrektor Tomasz Radacz chce, aby w jej szeregi nadal wchodzili skorzęcińscy strażacy.

– Prowadzimy na ten temat rozmowy z OSP Skorzęcin. Taki pomysł pojawił się z uwagi na przepisy, które zabraniają takiej działalności straży. Na razie nie ma większego odzewu na naszą propozycję. Nie ze względu na pieniądze, a raczej z braku chęci – podkreśla dyrektor OKSiR-u.

Orędownikiem takiego pomysłu jest również radny Paweł Szymański – na co dzień strażak OSP Witkowo oraz PSP Gniezno.

– Straż nie jest od tego, żeby kierować ruchem w Skorzęcinie – nie ma wątpliwości.

O dalszych losach służby porządkowej poinformujemy w jednym z kolejnych numerów naszego tygodnika.

Być może to cie zainteresuje:

Uroczystość patriotyczna w Mielżynie: „Rozstrzelani Powstańcy – Ochotnicy 1939 r.”- fotorelacja

Jeden komentarz

  1. Czy w takim razie straż jest od kierowania ruchem podczas procesji?
    Czy straż za kierowanie ruchem podczas procesji Bożego Ciała lub biegów odbywających się na terenie gminy robi to za darmo?
    I jaka jest podstawa prawna do wysłania straży w celu kierowania ruchem oraz czy w ogóle posiadają uprawnienia do zatrzymania ruchu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.