Strona główna / Aktualności / „Światowid jest opieszały”

„Światowid jest opieszały”

Choć w przyszłym roku plac zabaw przy ulicy Mickiewicza doczeka się modernizacji, okazuje się, że inwestycja mogła zostać wsparta przez dofinansowanie zewnętrzne. Burmistrz wskazał powód takiego stanu rzeczy.

Według zapewnień władz Witkowa, w przyszłorocznym budżecie mają znaleźć się pieniądze na długo wyczekiwaną przebudowę opuszczonego placu zabaw przy ulicy Mickiewicza. Pierwotnie lokalny samorząd starał się o dofinansowanie na ten cel, ale ostatecznie zadanie zostanie wykonane wyłącznie z budżetu gminy. Okazuje się jednak, że ostatnie starania o zewnętrzną pomoc finansową spaliły na panewce – jak twierdzi burmistrz Marian Gadziński – wszystko przez Stowarzyszenie Światowid w Małachowie Szemborowicach.

-Światowid nie uzupełnił dokumentacji, o którą prosił urząd marszałkowski. Przez to temat został zawieszony w próżni. Niezależnie od finału tej sprawy, przy konstruowaniu budżetu na przyszły rok, zrealizujemy to zadanie z własnych środków. Światowid jest opieszały i nie stosuje się do wytycznych. Nie mamy na to dalej wpływu – informował burmistrz Marian Gadziński.

Więcej w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Witkowianin wystąpi u Arnolda Schwarzeneggera

Gdy trener kadry narodowej śledzi zawody kulturystyczne, których stawką jest akces do reprezentacji Polski, każdy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.