Strona główna / Aktualności / Szukali przodków. Będą w telewizji

Szukali przodków. Będą w telewizji

Dziewięć tysięcy kilometrów przebyli państwo Nelson z USA, którzy rozpoczęli poszukiwania swoich przodków. Ich finał przywiódł Amerykanów aż do niewielkiego, podwitkowskiego Jaworowa.

Witkowska wizyta Janie Modrzykowski Nelson i jej męża miała miejsce w pierwszych dniach czerwca. Gościom z miasta Manitou Springs w Stanach Zjednoczonych towarzyszyła ekipa telewizyjna oraz członkowie stowarzyszenia zajmującego się szerzeniem wiedzy o genealogii.

– Chcemy zachęcić jak najwięcej osób do poznania historii swojej rodziny. Poszukiwanie własnych korzeni to fascynująca przygoda, pozwalająca każdemu lepiej zrozumieć kim jest i skąd pochodzi – podkreslają twórcy stowarzyszenia „Twoje Korzenie w Polsce”.

Relacja z przyjazdu państwa Nelson zostanie wyemitowana 11 grudnia na antenie kanału Canal+ Discovery w ramach nowo utworzonego programu. Dowiemy się z niego m.in. o rodzinie Ciesielczyk, która w XX wieku zamieszkiwała Jaworowo. Jak się okazało są to krewni Janie Nelson.

Więcej w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Liturgiczne wprowadzenie proboszcza – fotorelacja (Witkowo, 23.06.2019)

2 komentarze

  1. Mam pewne informacje na temat moich ciotek Ciesielczykow….
    zyje jeszcze bliska rodzina tutaj na terenie gminy Witkowo i w Szczecinie

  2. Discovery przybyło do magistratu, gdzie rozmowę w j. angielskim z pewnością przeprowadził zastępca burmistrza, ponieważ burmistrz nawet z językiem ojczystym ma problem, a co dopiero znajomością jakiegokolwiek innego języka 😀 współczuję takiego przełożonego „mądrego inaczej”…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.