Strona główna / Aktualności / Telewizja zajęła się problemem Skorzęcina

Telewizja zajęła się problemem Skorzęcina

Brak wymaganej liczby ratowników był tematem materiału zrealizowanego przez TVP3 Poznań. – Jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś zacznie się topić, a pomocy nie będzie na czas – mówił przed kamerą jeden z turystów.

O wciąż niewystarczającej liczbie ratowników informowaliśmy przed tygodniem na łamach naszego tygodnika. Tematem zainteresowała się również ekipa programu „Teleskop”, która w niedzielę odwiedziła Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie. Przypomnijmy, że na niecały miesiąc przez rozpoczęciem wakacji, najpopularniejszy kurort w Wielkopolsce nie ma zapewnionej potrzebnej liczby ratowników wodnych. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim brak zainteresowania ofertą przedstawioną przez OKSiR, który administruje Ośrodkiem. Mowa o kwocie 5000-6000 zł. brutto na miesiąc (zakwaterowanie bez wyżywienia).

–  Na razie mam zgłoszenia dwóch ratowników, którzy chcą pracować cały sezon. Wpłynęło też kilka innych, ale dotyczą na przykład tylko jednego miesiąca. Potrzebuję łącznie 8 lub nawet 9 osób. Wysłałem kilka zapytań do oddziałów WOPR i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Ogłoszenie o pracę w tym temacie jest również na czterech portalach internetowych oraz poznańskich uczelniach. To problem wielu tego typu miejsc na terenie całego kraju – informował dyrektor Tomasz Radacz.

Do przygotowania lepszej oferty potrzebne są większe pieniądze, których jak twierdzą władze OKSiR-u – na tę chwilę nie mają. Niewykluczone, że pomocną dłoń do Ośrodka wyciągną władze Witkowa, które przekażą dofinansowanie na ten cel.

– Wszyscy boją się odpowiedzialności – szczególnie ludzie młodzi. Mam grupę osób, które namawiam, żeby zrobiły uprawnienia ratowników – mówił na antenie TVP3 Poznań Dariusz Małkowiak – kierownik OW Skorzęcin.

Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, władze Ośrodka rozważają uruchomienie kąpieliska, ale bez opieki ratowników. O takim stanie rzeczy nie chcą słyszeć w witkowskim magistracie, dla którego byłby to nie lada kłopot, a także wizerunkowy cios.

Materiał: TVP3 Poznań (OW Skorzęcin od 9:23).

https://poznan.tvp.pl/42803926/26052019-godz1830

 

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Jeden komentarz

  1. Nie tak dawno któryś z czytelników napisał .. po owocach ich poznacie … . Należy pracować nie politykować. To dopiero początek a efekty ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.