Strona główna / Aktualności / Tłumy na historycznej mszy świętej w Klubie

Tłumy na historycznej mszy świętej w Klubie

Całymi rodzinami, starsi oraz młodsi, witkowianie uczestniczyli w pierwszej – historycznej mszy świętej w Klubie 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Witkowie. Eucharystię w samo południe odprawił ks. kpt Marek Drabik – proboszcz parafii garnizonowej w Gnieźnie.

– Nic nie dzieję się bez przyczyny. Dziękuję, że przybyliście na dzisiejszą mszę w taki licznym gronie. Nie spodziewałem się aż tylu wiernych – mówił kapelan.

Kolejna msza już za tydzień.

Więcej na temat tego historycznego wydarzenia już w przyszły piątek w Kurierze.

 

 

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

9 komentarzy

  1. Był czas na połączenie obu parafii. Niestety proboszcz SG na każdym kroku akcentuje podział, który był właściwie na papierku. Teraz dzięki jego postawie zostaliśmy widocznie podzieleni. Przynajmniej nie będzie już sytuacji, że kapelan przyjeżdża na godzinę 17.00 a tu drzwi kościoła zamknięte bo proboszcz wymyślił sobie, że w kilka świąt w roku w jednej z największych parafii w diecezji nie będzie popołudniowej mszy, mimo chęci jej odprawienia przez kapelanów. To jest kuriozum i rzecz niepojęta. Jako powód podaje czas dla rodziny. Czyli w inne liczne niedziele i święta, zabierał nam ten czas dla rodziny pozwalając na odprawianie mszy o godz. 17.00. Brak słów. Powodzenia księże kapelanie!

  2. Modlić można sie wszędzie a moze to będzie jakas lekcja pokory dla proboszcza jesli straci polowe wiernych

  3. Bardzo ciekawe co takiego istotnego jest, że nie można proboszcza ruszyć. Czyżby to o czym wszyscy mówią?

  4. Ja tez się cieszę 😊szkoda tylko że o 12 ,mogłaby być rano.Ciekawe co z Pasterką?może kapelan odprawi o 22?

  5. A mi jest poprostu żal że Stachu rozwalił całą naszą kościelną wspólnotę. To co się dzieje w Witkowskiej parafii to jest poprostu patologia.

  6. Jest widoczna potrzeba.Nadszedl czas na budowe Kaplicy.Mlody Kapelan ,zaangazowanie,odpowiedzialna posluga duszpasterska,malymi krokami do celu.Szczesc Boze

  7. Przynajmniej miejsce zagospodarowane.

  8. Myślę, że im większa frekwencja na mszach „wojskowych”tym większa szansa na parafię wojskowo-cywilną. A dla dwóch proboszczów nie ma wtedy już miejsca.

  9. Brawo dla odwaznego Kapelana.Czas budowac Kosciol taki podobny jak w Swidwinie.Szczesc Boze.parafianin 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.