Strona główna / Aktualności / Trwa wycinka lasu pod Powidzem: plany Pentagonu

Trwa wycinka lasu pod Powidzem: plany Pentagonu

Do końca lutego bieżącego roku ma potrwać wycinka lasu dla rozszerzenia istniejącej bazy sił powietrznych pod Powidzem. Dokumenty przetargowe Corps of Engineers Armii USA, uzyskane przez RT Russian, opisują plany Pentagonu dotyczące zmniejszenia 38,18 hektarów lasów chronionych w celu zbudowania przygotowanego kompleksu magazynowego i technicznego (APS) wokół Powidzkiej Bazy Lotniczej.
Jak wskazuje RT, las jest częścią Pojezierza Gnieźnieńskiego, które jest pod szczególną ochroną na terenie Unii Europejskiej w ramach programu Natura 2000. Ten ogólnounijny projekt ma za zadanie ochronę miejsc rozrodu i odpoczynku „rzadkich i zagrożonych gatunków”.

– Pomimo uznania programu na arenie międzynarodowej dla zachowania najbardziej zagrożonych ptaków i zwierząt w Europie, polski rząd przyjazny Stanom Zjednoczonym dał armii amerykańskiej zielone światło, by wyciąć lasy. Zarząd infrastruktury wojskowej złożył wniosek o usunięcie części lasu ze strefy ochronnej Natura 2000. Zezwolenie zostało przyznane przez lokalne służby ochrony środowiska w kwietniu 2018 r. Rozumowanie polskich władz polega na tym, że rozbudowa bazy pozwala Pentagonowi „poprawić bezpieczeństwo w Europie” i że „projekt jest realizowany w ramach zobowiązania Polski wynikającego z sojuszu” ze Stanami Zjednoczonymi – wskazuje portal.

Więcej w najbliższym Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Wyjątkowa historia 22-latki i wielbłąda. Będą szli przez Witkowo?

O Edmee Mommeta piszą media z całego świata. Wszystko za sprawą jej niezwykłego gestu. Francuska …

4 komentarze

  1. Państwo Polskie nie istnieje!!

  2. Ciekawe źródło, bo RT to przecież Russian Today, aparat propagandowy naszego potencjalnego przeciwnika 😛 czy jest potwierdzenie tej informacji od US Army?

  3. Głupota ludzka nie zna granic. Najlepiej wszystko wyciąć, bo „sojusznik” ma taki kaprys, a my jak pies z podkulonym ogonem na wszystko się zgadzamy.

  4. Boże broń Polskę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.