Strona główna / Aktualności / Uważaj! Oszukują przez Facebooka

Uważaj! Oszukują przez Facebooka

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Tym razem wymyślili jak okradać za pomocą popularnego portalu społecznościowego. Witkowianie korzystający z Facebooka powinni mieć się na baczności.

Metoda ta polega na włamaniu się na konto danego użytkownika Facebooka. Następnym krokiem jest rozesłanie wśród znajomych prośby o pilne pożyczenie kilkuset złotych. Do transakcji wykorzystują przelewy Dotpay, czyli system internetowych płatności, który pozwala przekazać pieniądze natychmiast – bez oczekiwania kilka dni na zaksięgowanie.

– Taki przelew trudno też cofnąć, bo wiele banków nie podpisało umów z serwisem – informuje policja.

Zazwyczaj oszuści prośbę szybkiej pożyczki tłumaczą pilnymi zakupami, tym, że nie mogą zalogować się na swoje konto lub problemem z przelewem Dotpay. Obiecują oddać pieniądze następnego dnia, po czym znikają bez śladu.

W taki sposób oszukano mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, który otrzymał od swojej kuzynki prośbę o pilne wykonanie przelewu w kwocie 1 400 złotych, w związku z odbiorem przesyłki. Nie podejrzewając niczego, spełnił jej prośbę. Okazało, że pod kobietę podszył się oszust. Sprawą zajęła się już policja.

Być może to cie zainteresuje:

Wyjątkowa historia 22-latki i wielbłąda. Będą szli przez Witkowo?

O Edmee Mommeta piszą media z całego świata. Wszystko za sprawą jej niezwykłego gestu. Francuska …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.