Strona główna / Aktualności / W Witkowie powstał nowy zespół

W Witkowie powstał nowy zespół

Choć nie mają jeszcze nazwy, ochoczo ruszyli do pracy. Trenują w gościnnych progach Centrum Kultury pod czujnym okiem profesjonalnego kapelmistrza. Najmłodszy z członków zespołu ma zaledwie 13 lat, a najstarszy 75. Połączyła ich muzyka, którą już wkrótce usłyszą witkowianie.

Inicjatorem muzycznego przedsięwzięcia jest Jan Wawrzyniak. Witkowianin zapragnął spełnić swoje marzenie w postaci utworzenia orkiestry dętej złożonej przede wszystkim z lokalnej młodzieży.

– Liczyłem, że uda się znaleźć osoby młodego pokolenia, które wstaną od komputerów i w wolnych chwilach zajmą się muzyką. Niestety nie udało się. Nie zgłosił się żaden chętny. Dlatego postanowiłem wdrożyć plan b i odświeżyłem dawne kontakty wśród znajomych – opowiada pan Jan.

W ten sposób powstał zespół złożony przede wszystkim z osób, które w przeszłości grały w wojskowej orkiestrze dętej, a także miejscowych miłośników muzyki. Choć nie mają jeszcze nazwy, odbyli już trzy próby w sali widowiskowej Centrum Kultury w Witkowie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie burmistrz Marian Gadziński oraz dyrektor Tomasz Radacz, który zgodzili się wesprzeć tworzący się zespół. Aktualnie w jego w skład wchodzi 11 osób: Jan Wawrzyniak (kierownik, manager), Klaudiusz Gładych (kapelmistrz), Mariusz Paruszewski (saksofon tenorowy), Mieczysław Knast (saksofon tenorowy), Ireneusz Skrzypczak (tuba), najmłodszy Norbert Wróbel (puzon), Bogdan Brzozowski (gitara), Tomasz Babisz (perkusja), Janusz Modrzejewski (organy), Mariusz Kącki (werbel), Piotr Masternak (kontrabas i gitara) oraz Bogdan Paruszewski (trąbka).

– Pracujemy nad repertuarem, który będziemy prezentować. Z pewnością będzie to różnorodność od muzyki rozrywkowej począwszy. Chcielibyśmy również wystąpić na witkowskich imprezach okolicznościowych. Czeka nas jeszcze sporo pracy, ale jesteśmy dobrej myśli. Mamy bardzo dobrego kapelmistrza – dodaje kierownik zespołu.

Zespół wciąż nie zamyka drogi przed kolejnymi osobami, które chciałby do nich dołączyć. Próby odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18:00 w Centrum Kultury. Szczegóły również pod numerem telefonu 695-746-442. Niecierpliwie czekamy na ich debiut.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.