Strona główna / Aktualności / W Witkowie powstanie pasaż handlowy

W Witkowie powstanie pasaż handlowy

Do końca 2019 roku zrujnowane budynki po Spółdzielni Mleczarskiej przy ulicy Nowej w Witkowie zmienią się nie do poznania. Mieszkańcy zyskają w ten sposób nowoczesny obiekt.

Właścicielem, a jednocześnie inwestorem witkowskiego pasażu od listopada minionego roku jest firma MW Support ze Strzałkowa. Przykładem działalności jej właścicieli na terenie Witkowa jest wybudowany obiekt wraz z pełną infrastrukturą, w którym znajduje się supermarket „Tesco”. Aktualnie ku końcowi zbliżają się decyzję administracyjne – w tym pozwolenie na budowę. Pierwsze prace mogą ruszyć już nawet w ciągu tygodnia. Inwestycja obejmie przede wszystkim przebudowę istniejącego kompleksu po dawnej Mleczarni. Pasaż będzie składał się z dwóch budynków o charakterze usługowym. Mniejszy będzie posiadał 2 lokale o powierzchni 113 m² i 97 m², a większy 5 lokali o powierzchni 203 m², 196 m², 127m² , 118 m², 198 m². Oprócz sklepów obiekt wyposażony zostania również w blisko 30 pełnowymiarowych miejsc parkingowych.

– Pomieszczenia są dedykowane przede wszystkim dla lokalnych najemców i przedsiębiorców. Zauważyliśmy, że w Witkowie brakuje lokalizacji, które są odpowiednio przygotowane do handlu. Dlatego tworzymy miejsce, gdzie sprzedaż usług i produktów w tym mieście może zaistnieć na nowo. Podpisane umowy najmu ze znanymi witkowianom markami potwierdzają, że koncept wpisuje się w potrzeby miasta – podkreśla Łukasz Łukowski, prezes MW Support.

Strzałkowska firma podkreśla rolę władz Witkowa, które od początku wyrażały chęć współpracy z inwestorem. Koniec inwestycji planowany jest na okolice tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.

– Dzięki proinwestycyjnemu podejściu lokalnych władz, zdecydowaliśmy się zainwestować w tym mieście kolejny raz. Zdajemy sobie sprawę, że przebudowa takiego obiektu to wyjątkowo trudna inwestycja. To dla nas duże wyzwanie. Posiadamy jednak niezbędne doświadczenie, dzięki któremu najemcy i mieszkańcy zyskają w Witkowie atrakcyjne miejsce – podsumowuje nasz rozmówca.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

Jeden komentarz

  1. Należę do bydła, które sobie wydziera ostatni szajs w lidlu z ręki. Ja i moi plebejscy znajomi nie możemy się doczekać nowych sklepów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.