Strona główna / Aktualności / Witkowska szkoła zmienia nazwę

Witkowska szkoła zmienia nazwę

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego to już przeszłość. Za kilka miesięcy witkowska placówka zyska nową nazwę.

Zmiany w jedynej szkoły średniej w powiecie gnieźnieńskiej spoza Gniezna to efekt reformy oświaty zakładającej likwidację gimnazjów. Dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie oznacza to konieczność modyfikacji nazwy. Nie zmieni się patron, którym nadal będzie Dezydery Chłapowski. Po podjęciu niezbędnej uchwały przez organ prowadzący – starostwo powiatowe w Gnieźnie, szkoła będzie Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Dezyderego Chłapowskiego. Nastąpi to najprawdopodobniej przed początkiem nowego roku szkolnego. Pod nową nazwą ZSP Witkowo przystąpi do przypadającego w tym roku 100-lecia szkoły. Uroczyste obchody zaplanowano na 8 listopada.

– Warto wspomnieć, że będzie to stulecie szkolnictwa, ponieważ nasza szkoła nie zawsze mieściła się przy ulicy Warszawskiej. Początkowo lekcje odbywały się na ulicy Wiejskiej. Stąd takie nazewnictwo naszego święta – informuje dyrektor Anna Malendowicz-Koteras.

Być może to cie zainteresuje:

Poważny wypadek przed Skorzęcinem. Jedna osoba uwięziona

Dziś po godzinie 22:00 droga prowadząca do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie stała się miejscem bardzo …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.