Strona główna / Aktualności / Wrócili do Polski. Premier podziękował witkowianom

Wrócili do Polski. Premier podziękował witkowianom

Witkowianie niosący pomoc w Szwecji wrócili do kraju. – Około godziny 6:00 płyniemy promem do Świnoujścia. Zaplanowano przywitanie przez premiera, ministra MSWiA i Komendanta Głównego PSP – informował w minioną niedzielę Mariusz Janowicz z OSP Wiekowo.

Zgodnie z zapowiedziami w poniedziałkowy poranek na strażaków czekało honorowe powitanie. Po długiej podróży w porcie w Świnoujściu za dwutygodniową walkę z pożarami lasów w Szwecji podziękowały im najważniejsze osoby w państwie.

– Jesteśmy niebywale dumni z waszej pracy, z tego, że potwierdziliście tą narodową specjalność jaką jest solidarność z innymi w trudnych momentach. Kiedy jechaliście do Szwecji, to nasze serca drżały z obawy, ale drżały też z dumy. Wiedzieliśmy, że staniecie na wysokości zadania. Tak też się stało – mówił w obecności setek strażaków premier Mateusz Morawiecki.

Wyczyn i bohaterska postawa są szczególnie ważne nie tylko dla całego kraju, ale również dla Witkowa. W gronie ponad 140 strażaków znaleźli się bowiem witkowianie – Mariusz Janowicz, Arkadiusz Kurkowski (obaj OSP Wiekowo) oraz Dariusz Zamiara (OSP Witkowo).

Więcej od piątku w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Liturgiczne wprowadzenie proboszcza – fotorelacja (Witkowo, 23.06.2019)

2 komentarze

  1. ale żenada ! pojechało 6 osób z JRG Gniezno ale pisze się tylko o 3 osobach, pod drugie pojechali tam jako psp a nie osp więc jak już informował jeden z uczestników a nie florek z osp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.