Strona główna / Aktualności / Wybory zostaną unieważnione?

Wybory zostaną unieważnione?

Miano skandalu zyskał wybór sołtysa Sołectwa Ruchocinek. Według pierwszych wyników ponownie został nim Henryk Szymański. Okazuje się jednak, że sam przebieg zebrania pozostawiał wiele do życzenia.

W styczniowych wyborach w Ruchocinku o funkcję szefa sołectwa ubiegali się Henryk Szymański oraz Marzena Szczepańska. Ostatecznie został nim dotychczasowy sołtys, który zdobył 48 głosów. Tylko o jeden mniej uzyskała jego kontrkandydatka. Kilka dni później do burmistrza oraz przewodniczącego Rady Miejskiej wpłynął protest podważający poprawność przeprowadzonych wyborów. Autorką zawiadomienia był nie kto inny, jak Marzena Szczepańska. W piśmie wnioskuje o zweryfikowanie poprawności wypisania kart do głosowania. Jej zdaniem w niektóre wkradły się błędy w postaci złego nazwiska.

– W tym przypadku wyborca nie mógł dokonać prawidłowego wyboru. Jeżeli uznano ten głos za nieważny, decydował on o wyniku wyborów – przekonuje wnioskodawczyni.

Tematem na lutowym posiedzeniu zajęła się komisja rewizyjna, która przeanalizowała protokół z zebrania oraz karty do głosowania. Radni odbyli również rozmowy z osobami wchodzącymi w skład komisji skrutacyjnej powołanej podczas wspomnianych wyborów.

Więcej w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Uroczystość patriotyczna w Mielżynie: „Rozstrzelani Powstańcy – Ochotnicy 1939 r.”- fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.