Strona główna / Aktualności / Zapadła decyzja w sprawie świniarni!

Zapadła decyzja w sprawie świniarni!

Kilkanaście minut trwała nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, która rozpoczęła się dziś o godzinie 15:30 w witkowskim magistracie. Przedmiotem obrad było podjęcie uchwały dotyczącej utworzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru na terenie wsi Dębina, w tym ziem, na których Jarosław Kuliński planował wybudować chlewnię na blisko 2 tysiące świń. W sesji wzięło udział 13 radnych na 15 możliwych. Decyzją większości plan został przyjęty (11 za, 2 się wstrzymało). Aktualnie dla inwestora oznacza to zablokowanie budowy wspomnianego obiektu. Jeszcze przed głosowaniem Jarosław Kuliński zapowiedział w oficjalnym piśmie, że w przypadku podjęcia uchwały na jego niekorzyść, skieruje sprawę do sądu. Decyzja radnych została przyjęta przez przeciwników świniarni gromkimi oklaskami.

Więcej już w piątek w Kurierze.

Być może to cie zainteresuje:

Ile nagród dostał były zastępca burmistrza?

Maj, czerwiec, wrzesień i grudzień – to miesiące w jakich w 2018 roku Łukasz Scheffs …

34 komentarze

 1. Mieszkaniec Dębiny

  Radni KOCHAM WAS!!!!! Jesteście wielcy!!!!

  • Jeszcze jesteście wielcy nie wiadomo jak długo. Ja też Jarek jestem za tobą. Więc spoko głową do góry a czas pokaże.

  • A gdzie ma być swiniarnia jak nie na wsi?
   Jak się komuś nie podoba to zawsze można się wyprowadzić.

 2. Łiiii łiiii łiiii

  Świniarnia i tak powstanie. I tyle w temacie. Nie da się powstrzymać świń buahahahahaha.

 3. Mieszkanka Dębiny

  A Pani Kulińska na koniec kazała „pocałować ich w dupę” !!!!
  Totalny brak szasunku do wszystkiego i wszystkich …

  • Mieszkanka Witkowa

   Widocznie na to zasłużyliście hahaha

  • Mieszkaniec Witkowa

   Do tak zawistnych ludzi jak wiekszość dębiny ciężko mieć szacunek.

  • Mieszkanka Dębiny.
   Czytając to stwierdzam że na szacunek to trzeba sobie zasłużyć. A wam w żadnym stopniu się nie należy bo za grosz szacunku nie macie kopiąc pod kimś dołki. Tylko pamiętajcie jest pewne przysłowie kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada

  • Mieszkaniec wMiWitkowa

   To wy mieliście pocałować Panią z tego co widziałem i szłyszałem. A wy mieszkańcy Dębiny oczekujecie szacunku śmieszne 🙂

  • I tu się mylisz mieszkanko!
   Te słowa były dla was za wasze zachowanie po sesji. Widziałam to wiem. A na szacunek w dziaisiejszych czasach trzeba sobie zasłużyć!

  • Ta zgrana ekipa wspaniałych sąsiadów udaje tylko dobrych dla siebie nie tak dawno jedna druga zgłaszał na policji w pewnej sprawie.
   👏👏👏👏👏👏👏
   Brawo wy żałośni.

 4. Jak nie na Debinie to Jarek buduj w centrum Witkowa!!! Gdzie ma byc ta inwestycja jak nie na wsi ???! Jestem za swiniarnia i oby Ci sie udalo .! Trzymam kciuki Jarek!!!

  • Proponuje przed twoim domem. Dębina to obrzeża miasta Witkowa i wydaje mi się że jest w gminie Witkowo bardziej korzystne i nie kontrowersyjne miejsce. Inwestycja dla gminy jest ważna ale w tym momencie ważniejsze okazało się zdanie mieszkańców z okolicy inwestycji. Brawo!

 5. Bravo !!!

 6. Mieszkaniec Dębiny

  Człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy!!! Buraczane komentarze. Brawo Dębina za to że się nie daliście!!!! Dziękujemy Radnym.

  • Mieszkańcu Dębiny uważasz że inwestor się podda będąc na tym etapie radziłbym ze świętowaniem poczekać, bo byłem świadkiem podobnej sytuacji i wiem że ta świniarnia i tak powstanie prędzej czy później.

 7. SMRÓD SMRODA ZAWSZE POPIERA

 8. Szczerze.
  Nie wybudują swiniarni w centrum Witkowa.
  Po to są wsie żeby tam takie rzeczy powstawały.
  Mieszkając teraz na wsi są chyba odczuwalne zapachy takie są uroki wsi.
  A jeśli wam mieszkańcy debiby się nie podoba zawsze możecie się wyprowadzić.

 9. Mieszkaniec Witkowa

  Bardzo słuszna decyzja z korzyścią dla wszystkich mieszkańców zarówno Dębiny jak i Witkowa. Brawo!!!

 10. Ta zgrana ekipa wspaniałych sąsiadów udaje tylko dobrych dla siebie nie tak dawno jedna druga zgłaszał na policji w pewnej sprawie.
  👏👏👏👏👏👏👏
  Brawo wy żałośni.

 11. Kuliński to słup ciekawe skąd ten biedaczek weźmie 2 mln

  • Sądzę że upem i biedaczkiem to jesteś ale ty a was wszystkich zazdrość zdrzera

 12. Haha jesteście smieszni mieszkańcy wsi Debina!
  Takie są uroki wsi. Gdzieś musi powstać swiniarnia.
  Po to są wsie. Nie wybudują swiniarni w centrum Witkowa. Mieszkańcy debiny jeśli wam się coś nie podoba wyprowadzic się zawsze możecie.
  I tak już macie smrud i bałagan więc nie rozumiem dlaczego protestujecur. Nie osmieszajcie się. Popieram bardzo żeby wybudowali w waszej wsi swiniarnie!!!!
  Naprawde ludzie nie osmieszajcie się. Żal mi was.

 13. Komentarze mówią same za siebie….prostota ” świniarni i spółka”

 14. Świniarni i spółka i kto tu jest „prosty” brak cywilnej odwagi na uczciwą rozmowę i chęć współpracy, obrażanie ludzi, teksty w stylu pocalujcie nas w dupę, uszkadzanie samochodów sąsiadom, odgrażanie się jakiś małolatów w internecie. Bo to przecież znajomi dzieci inwestora wypisują te wszystkie obraźliwe teksty nie mając pojęcia o czym piszą. Jak wam świnie nie śmierdzą to kupcie sobie po jednej zamiast psa do domu. Inwestor nawet nie wie co stawia bo na radę zabrał ze sobą jakiegoś cwaniaka który za niego się spowiadal. Teksty w stylu żenada bo tylko tyle potrafi napisać córka inwestora na Facebooku. I tylko jeden argument to jest wieś. TO JEST DOPIERO PROSTACTWO I ŻENADA.

 15. Małgorzata F.

  Witkowianka, widzę że chyba się czegoś obawiacie po waszych ostatnich komentarzach, zluzujcie trochę bo zaczynacie od dłuższego czasu robić jakiś cyrk tymi wpisami, nie lepiej w spokoju poczekać na to co się wydarzy, a nie siedzicie w tych telefonach wszyscy i plujecie jadem na siebie, mówię teraz o jednej jak i o drugiej stronie tego sporu.

 16. Witkowianin, znasz go osobiście żeby go tak nazywać? A poza tym co cię to interesuje za co On wybuduje tą swiniarnie (o ile wybuduje ją wogóle ). Słupem to Ty jesteś skoro podpisujesz siebie „Witkowianin”, Imienia nie posiadasz, czy strach Ci nie pozwala napisać? 😂😂😂

  • Oni to się trochę martwią chyba skąd on weźmie bo prawie wszyscy musieli wziąść ten hol…. y kredyt na 30 te lat.

 17. Witkowianka. Jak ja się cieszę że zrezygnowałam z zakupu działki na Dębinie. Mając takich sąsiadów jak wy to wolałabym mieć już tą świnie w domu. Masakra co wy wyrabiacie i jakie głupoty piszecie.

 18. Brava dla RM , radni doczytali co to taka przemysłowa śwniarnia za obce pieniądze znaczy… i nie odpuszczą !

 19. Nareszcie mądre decyzje w tej śmierdzącej sprawie.

 20. To teraz mieszkańcy Dębiny wezmą następne kredyty na 30 lat i zapłacą rolnikowi odszkodowanie za to że nie pozwolili mu się rozwijać 🙂

  • Za co odszkodowanie ???? Nie on inwestował. Zejdź na ziemię ,bo powtarzasz głupoty ….

 21. Adam ale ty chyba nie wiesz co piszesz a kto niby inwestowal gmina mieszkańcy czy rolnik. Chyba sam nie wiesz co piszesz,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.